Mistrovství ČR ve flyballu 2023

Na tuto akci se kvalifikovala hned dvě naše družstva, a sice Hop Trop PRAGUE a Hop Trop HURRICANE.

Hoptropáci při slavnostním zahájení

Rychlejší z nich, Prágové, závodilo v sobotním Round Robinu v divizi A, a ačkoliv se zaskvělo výrazným posunem svého nejlepšího času až na 16,38 s (s čistým časem 16,01 s!), mělo do poslední chvíle dost co dělat, aby se na neděli probojovalo do mistrovské divize. Nakonec to klaplo, nicméně z pozice, do jaké byli pro Double Elimination nasazeni, neměli Prágové šanci na úspěch. Oba jejich soupeři, Alea Tým naděje i Lavina Alfa, byli prostě rychlejší a sehranější, a to znamenalo vyřazení již po druhém rozběhu, i když Prágové bojovali a nedali svou kůži zadarmo. Potěšilo nás hned několik vynikajících výkonů – mladý borderkoliák Roník zase o kousek zlepšil svůj osobáček (3,72 s), další naše mládě, kříženka Axelle, udržela své top časy (4,1 s) i na náročné druhé pozici v družstvu, s těsným střídáním před sebou i za sebou. Desetiletá Jezinka s jen o málo starším psovodem Šímou (když její skutečný páníček jet nemohl) byla opět oporou družstva, a do formy se po mateřské konečně vrací i borderka Melie. Mladou PRTku Carmelku se musíme pokusit do příštího turnaje dostat z její „posthárací“ formy do formy jarní. U borderky Fayinky, která se na jaře nepříjemně srazila v branách se soupeřovým psem, budeme bohužel muset opět trochu poladit psychiku, aby nevyhýbala a dokázala prodat svou jinak skvělou fyzickou formu.

No a Hurikáni… to byl zase fičák!!! 😃 Začalo to tím, že hned v prvním sobotním rozběhu naprosto nečekaně obrali o všechny body jednoho z favoritů turnaje (a pozdějšího vicemistra) DumbleDogs S. Co na tom, že Huri běželi ve své asi nejpomalejší sestavě :-D… soupeř se prostě zvládl vyfaulovat sám. A jak jsme se u Prágů báli, aby posbírali dost bodů na mistrovskou divizi, tak u Huri to bylo opačně – hlavně aby neměli tolik bodů, že by je to hodilo do mistrovské divize!!! S časy, jaké letos běhají, by tam opravdu neměli co dělat.

Nakonec to dopadlo tak, jak jsme si přáli – i když se Huri i nadále snažili a nevypustili ani jeden běh, bodíků už moc nepřiplulo, a tak z toho pro nedělní Double Elimination byla 2. divize a nasazení ze 2. místa, což vypadalo slibně.

Hned v prvním rozběhu ale přišlo kruté vystřízlivění. Ne, nemysleli jsme si, že to s AgiFly One bude brnkačka, ale že odejdeme s porážkou 0:3, to jsme tak úplně nečekali. Jenže stačily jedny dlouhé střídačky, pak nepřinesený míček a v posledním běhu předčasná střídačka doslova o milimetr, a bylo hotovo. Takže teď se zkusit vyhrabat z oprav, kam to jen půjde…

O další bytí a nebytí v turnaji se Hurikáni bohužel museli utkat s kamarády z FOFR DOG, kteří sice teprve sbírají zkušenosti na vrcholných akcích, ale běhá jim to skvěle a svými čistými časy jsou rychlejší než Huri. Byl to velký boj, který nakonec v poměru 3:2 vyhráli Hurikáni. V následujících dvou rozbězích pak na ně čekala žlutá past v podobě družstev Alea, ale oba souboje dopadly celkem jasně pro Huri. Máme medaili!!! Teď už nemůžeme být horší, než třetí!!!

HT Hurricane běhali ve složení psů (na fotce zleva):
Lucka, Cayenne, Fler, Dixi, Uta a Choose.

A to tu byla ještě šance zabojovat o postup do finále… jenže opět proti AgiFly One, se kterými jsme ráno prohráli. No, zadarmo jsme jim to tentokrát nedali… byl to takový ten souboj, který přinese hromadu (pozitivního) adrenalinu a ze kterého v podstatě odchází rozradostněný i ten, kdo prohrál, protože TOHLE prostě stálo za to. Po porážce 2:3 tak skončili Hurikáni na krásném 3. místě, což je zejména vzhledem k věku jejich psů naprosto úžasné. Pravda, oproti Mistrovství Evropy měli omlazený tým, protože ke třem desetiletým psům (Dixi, Uta, Cayenne) a dvěma osmiletým (Fler a Choose) přibyla jedna mlaďoška „v záběhu“ (tříletá borderka Lucka), což snížilo věkový průměr čtyřčlenných členů družstva na pouhých 8 let 😃. Ale i tak… kdo z nás by něco takového před turnajem čekal? 😊Na druhou stranu, i kdyby to nakonec nedopadlo, turnaj jsme si moc užili 😊.

MČR je úspěšně za námi, v plánu máme už jen jeden poslední turnaj v Budějkách… těšíme se!!!