Historie HT

HISTORIE našich družstev a sdružení FLYBALL HOP TROP:

2003

Počátky flyballového družstva Hop Trop Prague se datují do února 2003, kdy se Míle Vrbové podařilo „zblbnout“ prvních pár nadšenců a pod příslibem účasti na mistrovství Evropy, které se ten rok konalo v Holandsku, je donutit k pravidelnému tréninku (tehdy ještě na cvičišti v Praze-Hostivicích). Kromě již zmíněné Míly Vrbové a její trpasličí pudličky Ginny sem patřili Ivana Vlasáková + maliňačka Kitri, Petra Chalupníčková + kříženec Tim, Šimona Drábková + dobrmanka Sára, Michal Jelínek + šeltie Čita, Katka Pokorná + kříženka Peggy, Simona Hurábová + maliňačka Sheila, Alena Králová + border koliák Igi, Jarka Purkytová + vipetka Easy, Tomáš Ješke + šeltie Belinda, Ivana Patáková + šeltie Roxy, ? + border koliák Bigi, Jarda Kosnar + maliňačka Hazel, Petr Pacák + vipet Agbar. Začínali jsme na vypůjčených překážkách a s vypůjčeným jednodírovým boxem polského typu – teprve 13.5.2003 jsme poprvé trénovali na vlastním dvoudírovém boxu.

Ne všichni jmenovaní u flyballu vydrželi, někteří se brzy vrátili zpátky k agility, kterému se do té doby věnovali. Například Igi však vypadl ze sestavy kvůli zdravotním problémům. Jeho panička Alena nám alespoň vymyslela krásný a přiléhavý název – HOP TROP, protože v té době byla většina našich běhů „hop nebo trop“.

První společné „vystoupení“ družstva Hop Trop se odehrálo na mistrovství BCCCZ ve flyballu, které se konalo dne 2.5.2003 v hale v Kladně. Družstvo ve složení Čita-Tim-Peggy-Kitri porazilo všechna ostatní (vesměs borderková) družstva rozdílem třídy a Michal Jelínek s Čitou senzačně vyhrál i soutěž jednotlivců. Na mistrovství BCCCZ se také podařilo doplnit sestavu družstva pro mistrovství Evropy o cennou posilu – border kolii Blackie s Martinou Vondráčkovou.

Ani na mistrovství Evropy v Holandskujsme se neztratili a senzačně jsme zvítězili ve čtvrté divizi, a to jak v sobotním závodě Round Robin, tak i v nedělním Double Elimination. Také jsme ustavili první český rekord – 20,59 s. Podrobnosti o průběhu mistrovství se můžete dočíst ZDE. Oproti mistrovství BCCCZ běhalo ovšem družstvo v poněkud pozměněné sestavě, protože maliňačka Sheila se konečně rozhodla, že ji bude flyball bavit, a běhala o půl sekundy rychleji než na trénincích.

Zleva: Petra Chalupníčková+Tim, Simona Hurábová+Sheila, Ivana Vlasáková+Kitri, Míla Vrbová+Ginny, Martin Loyaza (nabíječ), Michal Jelínek+Čita, Katka Pokorná+Peggy, Martina Vondráčková+Blackie.

2004

Své působiště jsme přemístili na cvičiště KK Praha-Letňany, a jakmile to počasí dovolilo, začali jsme se svědomitou přípravou na mistrovství Evropy, které se ten rok konalo v Belgii. Naše řady se po mezinárodním úspěchu v předchozím roce rozrostly – začalo přibývat především rychlých border kolií. Od podzimu 2003 jsme začali všechny nováčky cvičit pomocí shootu a s napětím jsme čekali, jestli to bude mít kýžený výsledek a psi nám nebudou brzdit před boxem. První čtyřčlenná skupinka, která prošla touto výcvikovou metodou až k boxu, dopadla 50:50 – dva psi neměli s přechodem na box nejmenší problém (borderka Bára se stala naším nejrychleji vycvičeným psem, neboť na box běhala už po dvou měsících!), druzí dva psi (borderkoliáčtí bratři Laron a Terry) naopak vypadali, že se s boxem nikdy nesmíří a že je to největší podvod, jaký se jim v životě stal. Dobrých psů jsme měli nicméně dost na dvě družstva, neboť jsme mohli počítat také s plzeňským border koliákem Artem a s již osvědčenou borderkou Blackie…a tak vznikli Dream´s Family. Kromě šeltie Čity tvořily toto družstvo samé border kolie (a jeden kříženec border kolie), a všechny byly nějakým způsobem příbuzné na prvního psa border kolie dovezeného do Čech – Dreamera Highland. Proto tedy Dreamova rodina, aneb Dream´s Family, jak vymyslela Martina Vondráčková.

Na mistrovství Evropy nás tedy reprezentovala dvě družstva. V Hop Trop Prague zůstala polovina psů stejných – maliňačky Sheila a Kitri a kříženka Peggy. Nově přibyl kříženec Robin s Markétou Šulcovou, pudlička Ginny s Mílou Vrbovou a border koliák Laron s Alenou Královou. Ála přišla pár týdnů před mistrovstvím o svého skvělého Igiho a Laron, který se s boxem „smířil“ týden před mistrovstvím, se stal alespoň malou náplastí na tuto ztrátu.

Hop Trop Prague na ME 2004
Zleva: Věra Kubičková+Carina (náhradník), Katka Pokorná+Peggy, Ivana Vlasáková+Kitri,
Markéta Šulcová+Robin, Míla Vrbová+Ginny, Alena Králová+Laron, Simona Hurábová+Sheila.

Dream´s Family jeli ve složení borderka Bára + Míša Bakrlíková, borderák Art + Petra Juliusová, borderka Blackie + Martina Vondráčková, kříženec Tim + Petra Chalupníčková, šeltie Čita + Michal Jelínek a borderák Terry + Jitka Slánská. Také Terry „pochopil“ box na poslední chvíli – jako by se oba bratři domluvili. Mimochodem, box…měli jsme dvoudírový, s prohnutou přední deskou, postavený podle belgického vzoru.

Dream´s Family skončili ve 4. divizi na 3. místě, ale zaběhli fantastický český rekord – 18,70 s, Hop Trop Prague po oba dva dny vyhráli 6. divizi a zaběhli „svůj“ rekord – 20,47 s.

Dream´s Family na ME 2004
Zleva: Petra Juliusová+Art, Míša Bakrlíková+Bára, Martina Vondráčková+Blackie,
Martin Loayza (nabíječ), Petra Chalupníčková+Tim, Jitka Slánská+Terry, Michal Jelínek+Čita.

Dalším úspěchem Dream´s Family v tom roce bylo naprosto jasné vítězství na srpnovém mistrovství BCCCZ (Hop Trop Prague se tohoto závodu nezúčastnili) a na podzim i na 1. mistrovství ČR ve flyballu. Mistrovský titul získali ve složení borderka Bára + Míša Bakrlíková, borderák Terry + Jitka Slánská, borderák Laron + Martin Loyaza a kříženec Tim + Petra Chalupníčková. Hop Trop Prague (tentokrát pod názvem Bouráci Hop Trop) ve složení maliňačka Sheila + Simona Hurábová, maliňačka Kitri + Ivana Vlasáková, borderkoliák Art + Petra Juliusová a šeltie Čita + Michal Jelínek skončili na druhém místě.

Na mistrovství se také poprvé představilo družstvo Hop Trop Prásk, které se stalo jakýmsi rozjezdovým a zkušebním družstvem pro nové flyballové naděje. Ve složení kříženec Leo + Kristýna Sulymová, bígl Mates + Klára Macková, kříženec Robin + Markéta Šulcová a pudlička Ginny + Míla Vrbová zvítězilo ve druhé divizi. Název družstva byl odvozen od zkomoleniny, kterou pro Hop Trop Prague použili belgičtí pořadatelé (Hop Trop Prasque), a byl opravdu víc než výstižný, protože někteří členové tohoto družstva se chovali, decentně řečeno, poněkud nevyzpytatelně a pro družstvo byl úspěch, když doběhli.

Hop Trop Prásk na MČR 2004
Zleva: Kristýna Sulymová+Leo, Markéta Šulcová+Robin,
Klára Macková+Mates, Míla Vrbová+Ginny, Eva Chmelíková (nabíječ)+Flash.

2005

Sezónu jsme začali tréninky v koňské jízdárně ve Ctěnicích, než jsme po urputné zimě mohli na konci března znovu začít využívat prostor kynologického cvičiště v Letňanech.

V půli března jsme vyjeli do Katowic na mistrovství Polska ve flyballu, kde Dream´s Family ve složení Bára – Terry – Laron – Tim zvítězili a Hop Trop Prague ve složení Sheila – Kitri – Leo – Robin – Ginny skončili druzí, to vše v konkurenci pěti polských družstev. Kříženec Tim se nadto stal i mistrem Polska v soutěži jednotlivců.

Pro účast na mistrovství Evropy jsme připravovali družstva v následujícím složení:

Dream´s Family – borderka Bára + Míša Bakrlíková, borderák Terry + Alena Králová, borderka Angee + Jitka Slánská, kříženec Tim + Petra Chalupníčková, šeltie Čita + Michal Jelínek. Citelnou ztrátou byla neúčast borderkoliáka Larona, jehož nový paníček Martin Loyaza, náš bývalý nabíječ, na flyball poněkud zanevřel, a dlouhodobé zranění borderkoliáka Arta. Jako náhradník byla tedy do družstva zařazena border kolie Fanynka s Bárou Štouračovovu.

Dream´s Family – Eager´s Cup
Zleva: Alena Králová+Terry, Michal Jelínek+Čita,
Míša Bakrlíková+Bára, Jitka Slánská+Angee, Petra Chalupníčková+Tim.

Složení Hop Trop Prague – maliňačka Sheila + Simona Hurábová, maliňačka Kitri + Ivana Vlasáková, kříženec Leo + Kristýna Sulymová, pudlička Ginny + Míla Vrbová, kříženec Robin + Markéta Šulcová, kříženec Jim + Martina Točeková.

Součástí příprav na ME byl mimo jiné i turnaj Eager´s Cup uspořádaný jako vzpomínka na borderkoliáka Igiho, který nás před rokem opustil. Dream´s Family ve složení Bára – Terry – Angee – Tim – Čita zvítězili, Hop Trop Prague ve složení Sheila – Kitri – Leo – Robin skončili třetí (za holandským družstvem Flying Dutch). Senzací bylo čtvrté místo „záložního družstva“ Hop Trop Prásk, ve kterém se zaučovali hned čtyři psi – kříženec Jim s Martinou Točekovou, kernteriér Alp s Dianou Vyskočilovou, beauceronka Berta s Evou Havlovou a border kolie Fanny s Bárou Štouračovou. Pudlička Ginny a bígl Mates patřili již mezi ostřílené flyballové matadory. 

Hop Trop Prague – Eager´s Cup
Zleva: Diana Vyskočilová (nabíječ), Markéta Šulcová+Robin,
Ivana Vlasáková+Kitri, Simona Hurábová+Sheila, Kristýna Sulymová+Leo.

Ačkoliv jsme se na mistrovství Evropy, které se v tom roce konalo v Německu, svědomitě připravovali, nakonec jsme se rozhodli na něj vůbec nejet. Důvodem byl naprosto nepochopitelný přístup pořadatele, který nám poskytl mylnou informaci o stanovení vstupních a mezních časů (seed time a break-out time), v důsledku čehož byla obě naše družstva zařazena do neodpovídajících divizí. I přes relativně včasné odhalení tohoto problému už se nám nepodařilo německého pořadatele přimět, aby rozdělení družstev do divizí změnil. Investovat za takových okolností do účasti na mistrovství a ještě riskovat, že se nám třeba zkušení Belgičané v první divizi (kam byli nepochopitelně zařazeni i Dream´s Family) vysmějí, se nám opravdu nechtělo…

A tak jsme ten rok závodili téměř výhradně na domácích turnajích. Dream´s Family je vyhrávali jako na běžícím pásu – červnový letňanský turnaj ve složení Bára – Terry – Angee – Tim – Čita a srpnovémistrovství BCCCZ ve složení Bára – Terry – Angee – Blackie – Tim – Čita. Zvítězili i na 2. mistrovství republiky, které se konalo v Nové Vsi. Vítěznou sestavu tvořili borderka Bára + Míša Bakrlíková, borderkoliák Terry + Lucka Planá, borderka Angee + Jitka Slánská, borderkoliík Laron + Martin Loyaza, kříženec Tim + Petra Chalupníčková a šeltie Čita + Michal Jelínek.

Hop Trop Prague statečně odběhali dva turnaje (letňanský a brněnský) pouze ve čtyřčlenném složení: Kitri – Leo – Jim – Ginny, a pokaždé skončili na druhém místě. Paradoxně až na třetím místě se umístili ve chvíli, kdy se jejich sestava rozrostla na šest psů (maliňačka Kitri + Ivana Vlasáková, kříženec Leo + Kristýna Sulymová, kříženec Jim + Martina Točeková, borderka Fessy + Šárka Seemanová, pudlička Ginny + Míla Vrbová, parsonka Tessa + Renča Kvěchová) a začala se stabilizovat, a sice na mistrovství ČR.

Složení Hop Trop Prásk se také značně stabilizovalo, a sice do sestavy bígl Mates + Klára Macková, kříženec Robin + Markéta Šulcová, kernteriér Alp + Diana Vyskočilová, borderka Fanny + Bára Štouračová. V Letňanech a v Brně s nimi závodila i borderka Fessy se Šárkou Seemanovou, na mistrovství ČR ji nahradila kladenská dobrmanka Rita s Martinou Červenkovou a sestavu doplnila parsonka Jackie s Katkou Meierovou. Práskové skončili na MČR na 4.místě.

Vrcholem sezóny se pro nás nakonec stal turnaj v německém Giessenu, na který jsme byli pozváni a který výrazně napravil náš (po událostech kolem ME v Německu) značně skeptický náhled na Němce.

Dream´s Family ve složení Bára – Terry – Angee – Tim – Jackie, posíleni o ústeckou borderku Bonnie se Stáňou Balogovou, v turnaji zvítězili.

Hop Trop Prague skončili ve složení Kitri – Leo – Jim – Fessy – Tessa – Ginny v 1. divizi na 3.místě.

Hop Trop Prásk, sice posíleni o trpasličí pudličku Baby s Klárou Mackovou a ústeckou borderku Arinu s Luckou Balogovou, avšak oslabení o borderku Fanny, skončili ve složení Mates – Robin – Arina – Alp – Baby ve 2.divizi na 6. místě. Pro Prásky to byl poslední turnaj, neboť do následující sezóny vstupují ne jako jedno, ale jako dvě družstva – Sprinters Hop Trop a Nimbus Hop Trop.

Závěrem roku se HopTropové „zoficiálnili“ založením občanského sdružení Flyball Hop Trop.

2006

Přes zimu jsme opět rádi využili pohostinství jízdárny ve Ctěnicích a na jaře jsme se vrátili do Letňan.

Sezónu jsme začali s několika radikálními změnami – Dream´s Family se přejmenovali na Hop Trop Dreams a z družstva Hop Trop Prásk vznikla dvě nová družstva, Hop Trop Sprinters a později i Nimbus Hop Trop.

V květnu jsme absolvovali turnaj Eager´s Cup, který jsme přestěhovali do Trmic a který se poprvé běhal ve dvou divizích. Zvítězili Hop Trop Dreams ve složení Bára – Terry – Angee – Jackie – Tim – Laron, Hop Trop Prague ve složení Jim-Kitri-Leo-Pretty-Tesa skončili v 1. divizi čtvrtí. Hop Trop Sprinters při své závodní premiéře zvítězili ve 2. divizi, a to ve složení bígl Mates a pudlička Baby s Klárou Mackovou, kříženec Robin s Markétou Šulcovou, borderka Tara s Markétou Korintovou a appenzel Apollo s Jirkou Mackem.

Mistrovství ČR ve flyballu se začátkem září poprvé konalo v Mladé Boleslavi, a také na něm naše družstva triumfovala – zvítězili Hop Trop Dreams, následovaní druhými Hop Trop Prague, třetími Hop Trop Sprinters a čtvrtými Nimbus Hop Trop, v jejichž řadách se poprvé představila jackrusselička Babsi, pozdější výrazná posila Hop Trop Prague.

Úspěšnou sezónu zakončil společný bowling a Mikulášská, ale bohužel také roztržka, po které se členové družstva Sprinters rozhodli opustit Hop Trop a založit své vlastní družstvo (The Rebels).

(foto: Tomáš Seemann)

2007

Sezónu jsme kromě obvyklých tréninků v jízdárně ve Ctěnicích zahájili také lednovým bowlingem.

Na mistrovství Evropy jsme se ten rok nechystali – konalo se ve Velké Británii, a my jsme usoudili, že nám to za ty komplikace nestojí. Nakonec na něj jelo snad jen 5 družstev z kontinentální Evropy…

Jelikož jsme však (jako Flyball Club ČR) žádali o pořadatelství mistrovství Evropy 2008, přijela nám na náš oblíbený květnový turnaj Eager´s Cup belgická „inspekce“, která bedlivě pozorovala, jak na tom náš flyball je a zda si tak prestižní turnaj jakým je ME zasloužíme vůbec pořádat. Turnaj tak musel být dvoudenní – při osmnácti zúčastněných družstvech rozdělených do tří divizí a na jednom parkuru to prostě jinak nešlo. Belgická družstva Jolly Jumpers (v té době evropští rekordmané) a Lucky Jumpers byly přece jen nad naše síly, a tak skončili Hop Trop Dreams v 1. divizi „až“ třetí, avšak v novém českém rekordu 18,31 s. Složení družstva se od předchozího roku nezměnilo – Angee – Abby – Terry -Attila – Jackie – Tim.

Hop Trop Prague, za které poprvé startovala jackrusselička Babsi a jako výpomoc i borderka Bára, jasně vyhráli ve 2. divizi, stejně jako Nimbusové ve složení Berta – Kitri – Fleur – Ginny – Tesa – Alp v divizi čtvrté.

Závodní premiéru měla v našich družstvech pouze pudlička Fleur, a hned si na dráze užila pronásledování ze strany jednoho belgického teriéra…

Krátce po Eager´s Cupu došlo k návratu části bývalých Sprinterů, kteří od nás na podzim odešli. Přidali jsme k nim pár nováčků, kteří začínali sbírat závodní zkušenosti, a tak se zrodili noví Sprinteři, kteří měli svou obnovenou premiéru koncem června na již tradičním Turnaji sladkých nadějí v Praze-Letňanech. Ve složení Lenka Jašková + borderkoliák Dasty, Markéta Korintová + borderka Tara, Aneta Jindřichová + kříženka Šiva, Květoslava Šustrová + appenzelka Alex, Míla Vrbová + pudlička Fleur a Miriam Lehoczká + boloňáček Endy skončili ve 2. divizi na 4. místě. Zvítězili v ní Nimbusové ve složení Berta – Majky – Ginny – Alp – Tesa – Anita. Kříženec Majky s Jitkou Kraftovou měl jako jediný z tohoto družstva svou závodní premiéru.

Snad poprvé od vzniku Dreamsů zvítězili jinak věčně druzí Hop Trop Prague ve složení Sára – Jim – Leo – Pretty – Babsi.

Hop Trop Dreams, oslabení o parsonku Jackie, skončili ve složení Angee – Bára – Attila – Terry – Tim na 4. místě.

Na červencovém soustředění v Trmicích jsme se tentokrát nepřipravovali na mistrovství Evropy, ale spíš konsolidovali družstva, zejména Sprintery, jejichž sestava se teprve vylaďovala.

Že se to povedlo, o tom svědčily naše výsledky na srpnovém turnaji BCCCZ v Brně, kde závodilo sedm družstev v jedné divizi. Hop Trop Dreams, tentokrát již v plné síle, zvítězili (nejlepší čas 18,46 s), Hop Trop Prague si zlepšili rekord na 18,77 s a skončili druzí, Hop Trop Sprinters byli třetí a posunuli svůj rekord až na 20,47 s. Sprinteři závodili ve složení Zdeněk Korint + borderka Ninja (závodní premiéra), Míša Bakrlíková + borderka Bára, Lenka Jašková + borderák Dasty, Markéta Korintová + borderka Tara a Míla Vrbová + pudličky Fleur a Ginny. Tato sestava Sprinterům vydržela do konce sezóny i po celou sezónu následující.

Na turnaji Trmický míček, konaném koncem srpna, zvítězili Hop Trop Prague ve složení Sára – Fessy – Jim – Leo – Pretty – Babsi. Hop Trop Sprinters byli překvapivě druzí (nejlepší čas 19,87 s), Hop Trop Dreams třetí.
Nimbus Hop Trop obsadili ve složení Berta – Kitri – Šiva – Tesa – Anita – Alp 3. místo ve 2. divizi.

A byl tu začátek září a s ním vrchol sezóny – mistrovství ČR ve flyballu, konané opět v Mladé Boleslavi. Poprvé v něm zvítězili Hop Trop Prague, kteří se zlepšili až na 18,69 s; Hop Trop Dreams byli druzí, Hop Trop Sprinters (kteří se zrychlili až na 19,73 s) třetí.
Nimbus Hop Trop obsadili ve složení Berta – Kitri – Majky – Šiva – Tesa – Anita 3. místo ve 2. divizi.

Posledním turnajem sezóny byla pro nás říjnová Budějovická tlapka. I tentokrát trimfovali Hop Trop Prague (byť závodili jen ve čtyřech – Sára – Jim – Leo – Babsi), kteří se zlepšili až na 18,54 s. Hop Trop Dreams byli druzí, Hop Trop Sprinters třetí.
Nimbus Hop Trop skončili ve 2. divizi na 4. místě, přičemž závodní premiéru měl v jejich řadách borderkoliák Deen s Alicí Říhovou a papillon Tim s Lenkou Jaškovou.

S napětím jsme vzhlíželi k následující sezóně, kdy se mělo mistrovství Evropy konat u nás v České republice…

(foto: Tomáš Seemann a Pavel Humpolec)

2008

Během podzimu a začátkem zimy 2007-2008 nám „dorostlo“ tolik nových flyballáků, že jsme nejen doplnili stávající čtyři družstva, ale ještě vytvořili dvě úplně nová – Hop Trop Hurricane a Hop Trop Panthers. Zvládnout na tréninku šest družstev (z toho dvě nezkušená) a ještě mít dostatek sil na uspořádání mistrovství Evropy ve flyballu znamenalo, že jsme museli během jara 2008 přistoupit k nepopulárnímu opatření, a sice k zastavení příjmu úplných začátečníků. V trénincích pokračovala jen družstva a ti začátečníci, kteří už u nás nějakou tu hodinu odcvičili.

Prvním ostrým testem našich dvou nových družstev se stal začátkem května Eager´s Cup konaný opět v Trmicích, tentokrát za účasti šestnácti družstev. Hop Trop Panthers, kteří závodili ve složení Květoslava Šustrová + appenzellka Alex, Markéta Kroupová + krátkosrstý koliák Jim, Lucie Točeková + kříženka Noe, Alena Nosková + borderka Alma, Miriam Lehoczká + boloňáček Endy a Helena Vančatová + australský honácký pes Diaz, se ve 4. divizi umístili celkově na 3. místě (jejich nejlepší čas byl 24,57 s). Hop Trop Hurricane se ve 3. divizi umístili druzí ve složení Monika Miňovská + labradorka Engee, Petr Tomeš + labradorka Olli, Ivana Vlasáková + borderák Tony, Milan Říha + borderák Deen, Markéta Korintová + papillon Tim, Jana Sottnerová + Parsonka Jessi. Jejich nejlepší čas byl 22,48 s. Na 3. místě ve 3. divizi skončilo družstvo Nimbus Hop Trop ve složení Šiva – Berta – Ari – Tesa – Anita. Kříženec Ari s Dianou Vykočilovou měl na turnaji svou závodní premiéru. V 1. divizi si vítězství odnesli Hop Trop Prague, zatímco Hop Trop Dreams (oslabení o zraněnou Jackie) skončili druzí. Hop Trop Sprinters, v jejichž sestavě měl svou závodní premiéru borderkoliák Lexík s Danem Bakrlíkem (místo zraněné Tary), skončili v této divizi na 4. místě.

Následoval Turnaj sladkých nadějí v Praze-Letňanech, vůbec první turnaj konaný na dvou parkurech současně. V závodě mírně pokročilých dvojic triumfovaly tři letňanské dvojice, které se později začlenily do našich družstev a vesměs se staly významnými posilami – šlo o borderky Roxy, Bay, Nea, Archieho, Amy a Lexíka.
Poprvé v historii letňanského turnaje nám však vítězství sebralo „cizí“ družstvo – hradečtí Pink Pirates. Hop Trop Dreams byli druzí, Hop Trop Prague třetí, Hop Trop Sprinters čtvrtí, Hop Trop Hurricane pátí. Nimbus Hop Trop skončili druzí ve 2. divizi, Hop Trop Panthers byli v téže divizi čtvrtí. V řadách Nimbusů měla závodní premiéru beauceronka Fífa s Evou Havlovou.

Před mistrovstvím Evropy jsme se „soustředili“ na cvičišti DUX v Českém Brodě a ladili jsme formu, seč to šlo. U Hop Trop Panthers se ji povedlo vyladit až tak, že na mistrovství Evropy několikrát prolomili mezní čas své divize!

Mistrovství Evropy se konalo začátkem července v Mladé Boleslavi, a nejlépe se z českých družstev umístili Hop Trop Dreams. Ve složení Jitka Slánská + borderák Archie, Míša Bakrlíková + borderka Angee, Lucie Bakrlíková + borderák Terry, Alena Králová + borderák Attila, Katka Meierová + Parsonka Jackie a Petra Chalupníčková + kříženec Tim skončili ve 2. divizi na krásném 2. místě. Jejich nejlepší čas byl 18,55 s.

Hop Trop Prague triumfovali ve 3. divizi, a to ve složení Kristýna Bartošová + borderák Oddie (závodní premiéra), Martina Točeková + kříženec Jim, Šárka Seemannová + borderka Sára, Kristýna Sulymová + kříženec Leo, Radka Rajdlová + kníračka Pretty a Dana Kavalírová + Jackrusselička Babsi. Jejich nejlepší čas byl 18,45 s.

Hop Trop Sprinters skončili ve 4. divizi na 3. místě, a to ve složení Markéta Korintová + borderka Ninja, Míša Bakrlíková + borderka Bára, Lenka Jašková + borderák Dasty, Jitka Slánská + borderka Amy, Míla Vrbová + pudlička Fleur a Pavlína Courtonová + kříženec Mikey. Jejich nejlepší čas byl 19,42 s.

Hop Trop Hurricane, kteří museli těsně před ME značně pozměnit sestavu kvůli zdravotním problémům svých psů i páníčků, byli po velikém boji druzí v 5. divizi a dostali se až na čas 20,70 s. Běhali ve složení Monika Miňovská + labradorka Engee, Lenka Procházková + borderka Roxy (závodní premiéra), Ivana Vlasáková + borderák Tony, Petr Tomeš + borderka Tara, Markéta Korintová + papillon Tim, Jana Sottnerová + Parsonka Jessi.

Nimbus Hop Trop skončili v 6. divizi na 5. místě a dostali se až na čas 21,30 s. Závodili ve složení Aneta Jindřichová + kříženka Šiva, Eva Havlová + beauceronka Fífa, Diana Vyskočilová + kříženec Ari, Helena Vančatová + australský honák Diaz, Renáta Kvěchová + Parsonka Tesa a Jitka Zedníková + Parsonka Anita.

Hop Trop Panthers byli třetí v 7. divizi a zlepšili se až na čas 23,06 s. Závodili ve složení Květoslava Šustrová + appenzellka Alex, Markéta Kroupová + krátkosrstý koliák Jim, Lucie Točeková + kříženka Noe, Alena Nosková + borderka Alma, Miriam Lehoczká + boloňáček Endy a Míla Vrbová + pudlička Ginny.

Turnaje Trmický míček, který ten rok nebyl zařazen do českého flyballového poháru, se zúčastnila jen tři naše družstva. Zvítězili Hop Trop Prague, kombinované družstvo Hurikánů a Sprinterů ve složení Ninja – Tony – Dasty – Deen – Mikey – Jessi skončili v 1. divizi na šestém místě. Kombinovaní Hop Trop Panthers ve složení Olli – Tara – Noe – Fleur – Ginny – papillon Tim byli ve 2. divizi druzí.

Do Giessenu jsme ten rok vyslali další zajímavě zkombinované družstvo. Pod hlavičkou Hop Trop Mix závodili Ninja – Jim – Dasty – Neo – kříženec Tim – Babsi, a v turnaji opět zvítězili! Borderkoliák Neo s Petrou Chalupníčkovou měl na turnaji svou závodní premiéru.

Zářijového mistrovství ČR ve flyballu, které se ten rok opět konalo na výstavišti v Mladé Boleslavi, se zúčastnilo všech šest našich družstev. V 1. divizi obsadili HopTropové všechna lichá místa – Hop Trop Dreams byli první , když mimo jiné na setinu přesně vyrovnali svůj český rekord z Brna, Hop Trop Sprinters byli třetí, Hop Trop Prague pátí, Hop Trop Hurricane sedmí.
Nimbus Hop Trop skončili ve 2. divizi jen těsně na 2. místě, Hop Trop Panthers jasně zvítězili v divizi třetí.

Posledním turnajem sezóny byl pro nás ten v Českých Budějovicích, a opět zvítězili Hop Trop Dreams, následovaní druhými Hop Trop Prague a čtvrtými Hop Trop Sprinters, kteří zlepšili svůj rekord až na 19,18 s. Hop Trop Hurricane byli sedmí. Druhou divizi vyhráli Nimbus Hop Trop, kteří ve složení Fífa – Berta – Lexík – Mikey – Anita – Mia zlepšili svůj rekord na 21,09 s. Parsonka Mia s Jitkou Zedníkovou měla svou úspěšnou závodní preiméru. Hop Trop Panthers skončili ve 2. divizi třetí.

Sezónu jsme zakončili tradiční schůzí spojenou s malým posezením (na Mikulášskou bylo ještě brzy :), a také jednou nemilou zprávou – Hop Trop Dreams se rozhodli přerušit svou činnost na neurčito.

(foto: Tomáš Seemann, Zdeněk Korint, Pavel Humpolec, Bořek Šimek)