M.E.D.´s Trophy 2023

Povídání o turnaji MED´s Trophy, který máme čerstvě za sebou, bude asi trochu delší než obvykle.

Opět se nám podařilo poskládat tři družstva, když nám v Hop Trop PANTHERS (4. Divize) vypomohl Radim s křížencem Maxem, jinak závodící za Aleu (moravská část) – děkujeme! V Panterech kromě toho skládal reparát i mladý borderkoliák Roník, který předchozí dva turnaje (v našich rychlejších družstvech) tak úplně neustál. Po několika týdnech intenzivního trénování se zdálo, že by to mohlo jít – a šlo! 🙂 Běhal, kudy měl a kam měl, ale je opravdu hodně rychlý, takže Pantery potkalo v sobotu hned několik „cétéček“ . Na neděli do DE jsme panteří sestavy lépe promysleli a propočítali, ale čáru přes rozpočet udělal lidský faktor… rychlost byla, přesnost už méně, a tak se nám podařilo vlastními chybami ztratit už téměř vyhraný rozběh a chvíli po něm i druhý 🙁. Konec v turnaji, 5. místo v divizi – ale na druhou stranu velká radost z toho, že Roník neudělal jedinou chybu a že v podstatě všichni psi odvedli maximum.

Hop Trop HURRICANE a Hop Trop PRAGUE potkalo to, čeho jsme se báli před minulým turnajem, ale tentokrát jsme to vůbec nečekali = byli zařazeni do stejné divize 😮. Hmmmm, a co když budou mít běžet proti sobě? Tak honem, jak to vychází… potkají se už ve Speed Trialu? Samozřejmě, a ještě k tomu hned v prvním rozběhu!!! No, psů budeme mít dost, ale lidí… Nejede Olda a v sobotu nebude ani Nikča, a i když oba půjčili své psy, budou určitě chybět… Nakonec jsme to zvládli vlastními silami odběhat, ale nabíječe jsme si museli půjčit. Díky, Kýno a Martino!!!

Hurikánům, které oproti minulému turnaji posílila borderka Dori, se tolik nedařilo – na tvrdém suchém povrchu s pichlavou trávou nebyli v sobotu oproti svým zvyklostem vůbec schopni dostat se na jakýkoliv sedmnáctkový čas. Ještě navíc se Dori v sobotu odpoledne zranila, a tak zůstali na nedělní závodění jen ve čtyřech – Fler-Uta-Cayenne-Choose. Dvěma psům z této čtyřky bude letos 10 let, a horko bylo chvílemi úmorné… Za těchto okolností se dal těžko čekat nějaký úspěch, v divizi, kde byla všechna družstva rychlejší, a některá opravdu výrazně. Ale zázraky se dějí a to, co se stalo Panterům (tedy že přišli o skoro jasné vítězství kvůli svým chybám) se stalo hned dvěma hurikáním soupeřům!!! Huri dvakrát nečekaně zvítězili, a najednou byli mezi třemi nejlepšími 😮! A opět to byli Prágové, se kterými se měli utkat, jenomže bez Dori už nešlo použít sobotní sestavy a odběhnout to proti sobě. A tak běžela HT družstva postupně po sobě, nikoliv proti sobě, s tím, že Huri budou tentokrát ti poražení a ještě se pak poperou s dalším soupeřem o postup do finále. Přišlo však bohužel další zranění a pak ještě jedno, takže z původního záměru „poběžíme aspoň exhibičně“ to nakonec dopadlo na „neběžíme vůbec“. Třetí místo v takto nabité divizi je každopádně pro Huri obrovský úspěch!!!

Prágové běhali ve stejném složení jako na minulém turnaji, kde ve své divizi zvítězili. Záměr střihnout tam další šestnáctkový čas sice vyšel „až“ ve druhém sobotním rozběhu (16,88 s) a zopakovat už se ho ten den nepodařilo, ale bezpečně to stačilo k 2. místu po první části turnaje. A pak to přišlo… První nedělní rozběh proti CrazyBalls I, první běh, první pes z vedlejší dráhy se nevrací do cíle, ale bere od boxu k nám a běží těsně podél prágovské dráhy, kde doprovází hoptropího startovního psa, a… Ano, srazili se. Naše borderka Fay, která plnou rychlostí nabíhala na dráhu, se v branách EJS srazila se soupeřovým psem, který jí tam právě vběhl. Déja vu… na tomto místě, na téže dráze, se nám stalo cca před třemi lety téměř totéž. Tehdy náš pes definitivně doběhal, tentokrát při nás stálo štěstí – Fay byla otřesená, ale schopná závodit dále. Jenomže ještě nebyl všemu konec… soupeř vystřídal a hned v následujícím běhu k nám vběhl další jeho pes! I tentokrát při nás stálo štěstí, obešlo se to bez karambolu, i když to také nevypadalo hezky. Co si budeme povídat – byli jsme šťastní, když tento rozběh skončil (to, že to bylo výhrou HT Prague, bylo vedlejší), a měli jsme opravdu co dělat, abychom se dali na další běhání psychicky dohromady!

Dalším soupeřem Prágů měli být Hurikáni, ale protože se nepovedlo sestavy běžící proti sobě poskládat, viz výše o huri zraněních, běželi Prágové sami s tím, že budou vítězi tohoto rozběhu a postoupí už rovnou do finále. Tak proč to nezkusit pořádně napálit a zaběhnout další šestnáctku??? Stejná sestava, která „to dala“ v sobotu, tedy Melie-Fay-Axelle-Lucka, to zmákla i tentokrát, a posunula letošní prágovský nej čas zase o něco dolů, až na 16,73 s.

No a pak už bylo finále, do kterého Prágové zdánlivě troufale nastoupili se dvěma snižovači… ale proč ne, když i s nimi běhají časy na hranici 16-17 s? Sestava Melie-Fay-Axelle-Carmela cestu k finálovému vítězství začala, sestava Měli-Jezi-Axelle-Carmela dokončila! Prágové podruhé za sebou vyhráli 2.divizi!!! Osobáčky tentokrát nepadaly, na povrchu, na kterém se běhalo, naopak mnoho psů zpomalilo, ale i tak to byly slušné výkony. Svůj první závodní osobacek, a to dooost dobrý, si ale zaběhl náš zelenáč Ronik – 3,84 s!!! A to teprve začíná… 😲

Tak jen víc-víc-víc, hustý-hustý-hustý, jak nám na jaře zpívali někteří ptáčci!!! 😃