7. Hungen-Bembel, 22.9.2012

6 statečných psů a 9 ještě statečnějších hoptropáků si pod názvem Hop Trop MIX vyjelo zkrátit pauzu mezi českými turnaji na německý turnaj 7. Hungen-Bembel, který se konal 22.9.2012 v končině zvané Hungen-Villingen.

A ostudu rozhodně neudělali, z turnaje dovezli 2. místo z 1. divize. Tlapky nasadili ve složení Ozzie-Abbu-Sára-Ninja-Fleur-Tim.

Hlavní vypravěč: Markéta Korintová, též v článku nazývaná Majda

Doplňující vypravěč: Míla, v článku její text označen M

Glosátoři: Zdeněk, v článku jeho text označen Z

                Týna, v článku její text označen T 

Celá výprava, tedy Hop Trop MIX pro rok 2012

PÁTEK 21.9. 

Tááák, po dlouhé době píšu článek o akci, tak se máte na co těšit, neb na této akci bylo myslím hodně věcí ke zveřejnění. 😀 Takže já se pokusím začít popořádku. 

Na turnaj do Hungenu jsme jako družstvo Hop Trop MIX měli vyrazit M: a taky vyrazili! ve složení: Ozzie – Abbu – Sára – Ninja – Fleur – Tim, takže skvostné dvounohé obsazení ve složení Korinťáků, Sulym-Chytráčků, Zuzky, Míly a nabíječky Markéty Jimové. K našemu týmu patřili i oba Chalupníčci se svými pejsky. Rozřazení do aut bylo následovné: my Korinťáci jsme jeli s našimi 3 psy a se Zuzkou a Sárou, Sulym-Chytráčci brali Markétu, a Míla jela společně s Chalupníčkama. Tato naposledy zmiňovaná posádka vyrážela už v pátek dopoledne, M: a to téměř na čas, jen s cca 15minutovým zpožděním. Naším hlavním úkolem bylo vyhledat danou lokalitu (celkem bez problémů, neb Zbyněk Ch. ji již v minulosti navštívil) a zbudovat tam ležení pro nás i pro tu část našeho týmu, která měla dorazit uprostřed noci, a hlavně pak postavit stan pro Korinty.

Pořadatelé nás strategicky umístili hned vedle našich kámošů z Ball-Amazonen a jim příbuzných družstev. Ti nemuseli bojovali se stany, neboť vesměs přijeli s karavany, a tak se nám hodili při stavbě Korintovic rozlehlého stanu. Ještě že pomáhali… nikdo nám totiž neprozradil, že tři stanové tyče, které se tam přece naprosto jednoduše nasunou a stan se pak už jen zvedne, jak pravila Majda a instruktážní video, jsou různé délky! Ale zase né takové délky, aby to člověka hned trklo, že jsou odlišné, a o nějakém barevném označení toho rozdílného elementu výrobce očividně nikdy neslyšel… a tak jsme stan za vydatné pomoci našeho kamaráda Wilfrieda postavili až napotřetí.

„Kdyby si někdo chtěl přečíst návod, tak byl celou dobu v tom obalu,“ korunoval úspěšnou stavbu na závěr Zbyněk. Poté poněkolikáté poznamenal, že „to bude drahý“ a že to Korintům spočítá.

Když jsme se trochu zabydleli, jsem šla ohledat areál. Zaujalo mě pět záchodků  –  toiek, z nichž valná část dokonce i svítila (!). Takové malé panoptikum, když se pak setmělo. Méně potěšitelné, zejména pro Petru, která ještě nechodí příliš dobře, byly schůdky uvnitř každé kadibudky. Sice jen dva, ale pro každého člověka s pohybovými problémy jistě znamenaly nejméně 10 stupňů ke zlaté. Na rozdíl od posledního německého turnaje, který jsme navštívili, byla v areálu i tekoucí pitná voda… jednak v hydrantu notně vzdáleném od záchodků (a na noc pro jistotu navíc zavřeném), a druhak ve sprchách v přilehlé budově. Ty byly otevřeny cca dvě hodiny ráno a dvě hodiny večer.

Pak následovala družba s Němci – Wilfried nám suše oznámil, že oni mají jen jeden stolek, na který se se vším tím jídlem nevedjou, a protože my máme také stolek, přijdou si s tím svým stolkem sednout k nám. A že přinesou špagety, pesto a víno. Opravdu přišli – Wilfried a několik jeho kolegů z jiných družstev. Ani jednoho z nich jsem neznala, ale dobře jsme si pokecali. Zvláštní bylo, že hned několik z nich vyprávělo stejnou příhodu – jak byli v roce 2007 na ME v Anglii a celý týden tam byla zima a pršelo, a oni to protrpěli ve stanech. A tak když se vrátili domů, pořídili si karavany, a od té doby nemají problémy… na rozdíl od nás, kteří spíme ve stanech. Grrrr!!! Že by provokace? Na druhou stranu, když se z jednoho z karavanů ozvaly tři pekelné rány, jako by tam něco zkratovalo, docela nás to vyděsilo. Úplně jsme se s Petrou bály přijít blíž… na mou otázku, zda jsou tam ještě živi, jsem se dozvěděla, že je to „normal“ a všechno je OK. Zlaté stany! Mimochodem, těsně vedle tohoto bouchajícího karavanu pak stanovali Sulym-Chytráčci, kteří měli obavy, aby nadměrným hlukem někoho nevzbudili… viz dále :-D. Fááákt vtipný :-D.

Ještě zpět k dýchánku – proti Wilfriedově restaurační nabídce jsme vytasili čínské víno, a „Chinese Plum Wine from Prague“ se rychle stalo hitem. Vypilo se ještě dřív, než začalo pršet (kolem 21. h). Naše české trio pak odmítlo nabídku k návštěvě německého karavanu („Ale tam je teplo!“ skuhral Zbyněk) a setrvalo v předsíni mého stanu. Debata se střídavě točila kolem toho, jestli máme na zbytek našeho týmu věrně čekat, nebo jestli máme jít raději spát… ale představa, že nás Korinti a Chytráčci stejně vzbudí a budeme muset vylézt z vyhřátých spacáků, nás nakonec udržela při životě.

Tolik hlavní část mého literárního příspěvku, a nyní předávám slovo Majdě zpět do Prahy. Je páteční podvečer a cestovní přípravy tam teprve vrcholí…

My s posádkou SCH (Sulym-Chytráček) jsme mohli na cestu vyrazit až po práci – původně naplánováno na šestou hodinu. Mno, to se jaksi nepovedlo…jak jinak, že… poslechněte si jakože proč…. Zuzka měla dorazit na půl šestou, tou dobou měl dorazit tak nějak i Zděnda z práce. Já se trošku zadrhla s přípravou jak svojí, tak i balením, páč se mi zpozdilo hlídání dětí… to nechme stranou, to není důležité…ale ve čtvrt na šest mě trošku vyschýzovala Týna, když mi volá, že už jsou ready a že by mohli vyrazit…..cože???? Kristýna a někdy včas…ba jako předčas????? T: No, jak jsem si myslela, že co já bych tady do tohoto článku dopisovala, když už i tak má asi 100 stránek, tak jsem se spletla a rozhodně se nenechám – já už dávno jezdím včas!!! (Skoro pokaždé a skoro všude). Já se chystala do sprchy,.ale pak mě Týna trošku uklidnila, že ještě musí do lékárny a pro Markétu, tak jsem se domluvily, že pojedou hnedka a pak pojedou k nám, a to jsem ji ještě poprosila, aby nám vzala nějaké pečivo… já letěla do té sprchy a pak makala rychle dát psům….takže v županu a s ručníkem na hlavě krájím maso a telefon, já panikařím..to je určitě Zuzkááá, pomoooc…no nic, letím otevřít…ano, ven na naší hlavní silnici v županu a tom ručníku na hlavě…lekají se mě všichni tři – Zuzka, její syn a i chudák Sára…. opět letím dovnitř, dát nažrat psům a dobalit a hlavně, oblíknout se!! Zuzka si mezitím vyskládala na zahradu své věci, které musíme vzít s sebou… Ze mě se stává člověk, a i já začínám přeskládávat věci ven na hromadu… přichází Zděnda, na chlapa se docela rychle převlíká, dofukuje kola u auta a poté ho vyděsí halda věcí, kterou má zabalit do auta…. já jsem docela v klidu, páč vím, že to tam vždycky narve….Ale jako naštval mě, když se mnou začal diskutovat na téma, zda vezme ty zabalené polštáře nebo ne… no, jasně, že je vzal!! Musel…na čem by jako pak spinkal. :o) no nic, za pět minut šest jsme ready k odjezdu, a posádka SCH nikde…no nic, volám Týnu, kde jsou, odpovídá, že jsou v Globusu, ale že jako za chvíli jsou tady…za deset minut….hahaha…pak volá znovu, že se to na té kase nějak zašprclo nebo co!!! A CO JAKO ČEKALI V PÁTEK V PODVEČER??????? T: To vůbec nebylo tím, že byl pátek večer. Šli jsme na expresní pokladnu do deseti položek a vůbec mi není jasné, z jakého důvodu tam vždycky dají toho nejneschopnějšího pokladního. Ve výsledku tedy čas strávený na téhle express pokladně se klidně vyrovná nákupu nacpaného košíku na jakékoliv jiné pokladně…….tak se ptám, zda mají pro mě aspoň to pečivo….“jééé, já jsem na to zapomněla…promiň…“…nevzdávám to a říkám jí, aby ho koupili  v tom krámku, co je hnedka vedle a že se sejdeme na první pumpě, aby k nám nezajížděli. My tedy konečně asi v půl sedmé sedáme do auta a vyrážíme na benzínku.

Vytahuji GPS, kterou nám zapůjčili Semyšáci, abych tam zadala body, které nám poslal Zbynďa…. no, vyděsím se, že mi to říká, že se bude platit mýtné… v Německu???? Error….takže fajn, trasa se načítá….a najednou je trasa načtená, na mě vykouknou nějaké divné souřadnice…. místo rovnoběžky 8 je tam 14, to je nějaký divný….začínám mírně panikařit…..Zuzka mě uklidňuje, že ví, jak se to tam, kam jedeme, jmenuje….M: ještě že jsem se předchozí večer na cvičáku ptala, jestli všichni vědí, kam jedeme… no dobrý…mezitím volá ještě synovi, aby vše ověřil….jsme na benzínce a během chvilky je tam posádka SCH… říkám, že mám problém, že se GPS asi zbláznila nebo, že body jsou blbý…nebo prostě je to v pytli neb nevíme, kam jedeme…. Zděnda na mě začíná být mírně naserinkán, že jsem se nepodívala na net…Týna je zas v pohodě a sděluje Tomášovi, že má v mailu GPS body, že to kdyžtak zadá…Tomáš mi to jde radostně sdělit, ale utírám ho slovy: „ten mail jsem jí poslala já, je to na hovno, posílá mě to někam jinam“…. rozjíždíme se směr Drážďany a já to psychicky nevydržím a volám Zbynďovi….nebere to….panika stoupá, ale jedeme… po chvíli zvoní telefon a na druhém konci se Zbynďa ptá, kde je problém… tak mu sděluji, že je to v háji, že ty GPS body jsou špatné, že navigace nás posílá jinam, že to přepočítává body. Zbynďa je tvrďák a snaží se mě uklidnit, že má taky TOMTOMa a že podle těch stejných bodů dojeli na místo…ale já se nedám a skoro mu brečím do telefonu, že náš TOMTOM mi to přepočítal a že mi to místo osmičky háže čtrnáctku….Zbyňda zbystří a nevěřícně říká: „počkej, na 14 leží Praha…“ M: nám, co už jsme byli na místě, to bylo podáno slovy „Volala Korintová, že je GPS vede zpátky do Prahy,“ …a v tom mi to došlo….ty souřadnice, co to tam hodilo, byl bod odjezdu…bože, já jsem ale bloncka….ale s charakterem…Zbynďovi se přiznávám a přiznám se i celé posádce… T: no teda no comment :-D….tak jo, všem se začíná náš výlet líbit….bude sranda :DD.

Z: očima KolegyZK – celý týden neskutečné šílenství v práci, resp. ve dvou pracích, člověk by potřeboval spát min. 8 hod denně, ale nemůže, pořád sedí u počítače a přemýšlí a pracuje, tak si říkám – to vydržíš, o víkendu si odpočineš, a jejda, zapomněl jsem, že jedem do Německa, ale nevadí, pořád mám dobrou náladu, jedu se svojí ženou a se svými kamarády na bezva závody, pořád se těším, jedu upachtěný domů,  převlékám se a snažím se do auta narvat všechny věci včetně psů – ty potřebujeme, najednou můj zrak spočine na něčem velkém a neskladném, počítám každý čtvereční centimetr prostoru auta a říkám si, to snad ne, polštáře!!, ale pořád se směju a těším se na noční cestu s kamarády a na víkend, který je před námi, nyní se dozvídám, že Týna je v pátek v Globusu, co tam proboha dělá v pátek??? T: No Madla chtěla ty blbý housky!! Z: Ale nic, pořád se těším, vyjíždíme a já se ptám Majdy, jestli si vytiskla nebo prostudovala info o cestě a o místě konání závodů, nééééé, na cooo??? Máme navigačku, aha, začínám být nervóznější, můj klid a přehled mě začíná opouštět, po chvíli čekání na druhé vozidlo, které jede od přecpaného Globusu, se dozvídám, že moje milá ženuška má nečekaný problém s navigačkou, jojo, před chvílí jsem dostal sprdunk, že nemám otravovat s blbostma, to je poznámka na můj dotaz, jestli máme prostudovanou cestu, jsme 2 km od domova a už nevíme, kam jedeme, co čumíššššš???? V duchu řvu na jednoho chlápka, ktepokuřuje u auta stojícího vedle.. T: máš na mysli Toma?, Z: klid mě začíná opouštět, proto žeru, řízek, buchtu, bonbóny a jiné mužské vitamíny…)

Začíná se stmívat a my se přibližujeme k německým hranicím….ty projíždíme už za tmy a jedeme dál….asi 50 km za Drážďanama začla perlit Týna, když se zeptala, zda už jsme v Německu. 😀 Do toho jí bylo divné, že jsou všude vesnice jménem Ausfahrt :DDD (nikomu to neříkejte, ale to si Tomáš vymyslel :o)) T: Já nevím, proč pokaždé, když někam jedeme, tak si na mě vymyslíte spoustu blbostí, co jsem jakože řekla. Neříkám, že sem tam ze mě nějaká blbost nevyleze, ale jako vesnice jménem Ausfahrt? Kterých jsme za tu cestu minuli aspoň 50? Cesta tmou byla hodně dlouhá a byla přesně taková, jak psal Zbyněk odpoledne v smsce – cesta do Jeny vynikající, od Jeny ucházející….bohužel za Jenou už jsme chytli déšť….dost nepříjemné. Byli jsme unavení a ještě tohle…jediné, co nás uklidňovalo, že máme postavený stan od Chalupníčků a Míly (ještě jednou moc děkujeme :o)) M: máte za co, viz výše :-D….na to se na jedné zastávce Tomáš ptal, proč není postaven i jejich stan, a skoro se rozplakal, když se dozvěděl, že Týna prohlásila, že není potřeba jejich stan stavět, protože jsou zvyklý ho stavět i za tmy a že je to rychlé…my se ale bavili :DD. T: No ale to je přece pravda, a navíc jsem charakter, že jsem nikoho nezatěžovala stavbou našeho stanu 🙂. Původní plán byl, že dorazíme kolem půlnoci, trošku jsme se zpozdili a dorazili až v půl jedné…část naší české výpravy byla tak statečná, že na nás čekala, aby nám řekla, kam máme jet….M: Zbyněk navigoval ještě z cesty nad areálem, my s Petrou  jsme stály před stanem a mávaly baterkami (Follow me!), aby nás na tom rozlehlém temném place (a to myslím doopravdy) vůbec bylo vidět… je fakt, že bychom to bez jejich navigace asi špatně hledali….přestalo i pršet, takže vybalování nebylo tak hrozné, a vidina nafouknuté matrace a zahrabání se do spacáku byla víc než příjemná.

Mezitím, co my jsme vybalovali a venčili pesany, tak chudáci SCH stavěli stan…perlou ale bylo, že si sebou vzali dvě nafukovací matrace…u jedné zjistili, že nemá uzávěr, tak nafoukli tu druhou….upozorňuji, že bylo kolem jedné v noci a všichni už spali a od Zbyňka si půjčili tu „hlučnou pumpičku! (my teda taky :o)), no a jak si ji krásně nafoukli, tak si na ni lehli a PRÁÁÁÁÁSK, a ona prdla…ostatní nás měli hrozně rádi :DDD …ale pak nejspíš všichni usnuli a spali až do rána, včetně mě, která jsem rozhodně za celý zbytek noci neopustila stan!!! T: Abych se vrátila k těm matracím. Když jsme se balili, tak jsme si vzali dvě matrace jenom pro sichr. Když jsme v Německu zjistili, že jedna matrace nemá uzávěr, tak jsem si říkala, dobrý, máme záložní. Když jsme po 5-10 minutách nafukování rozhodli, že by to mohlo stačit, že nás někdo určitě přijde zabít, že tam v půl druhý děláme takový bordel, M: do půlnoci tam totiž dělaly bordel jen rozeřvané německé dětičky a puberťáci, T: jsme si tedy šli lehnout… Když jsme si na tu matraci lehli a ozval se ten děsivý zvuk a plynule jsme se s Tomem spustili k zemi, jsme se už fakt museli smát, že tohle je výlet za všechny prachy…

SOBOTA 22.9.

Budík v 6:45 byl ráno zcela nekompromisní…. nenáviděla jsem ho! A se mnou i Zděnda, ale ten se ho jal ignorovat… což mě teda vytočilo, páč když můžu vstát já (musím, páč prostě z jistých důvodů je to nevyhnutelné), musí i on! :o) bojkotoval to docela dlouho, ale když začínal okolo slyšet hlasy ostatních, začalo to vypadat, že taky vstane….spustil píseň s melodií české státní hymny a vymyšlenými slovy něco ve smyslu:“kde domov můj, kde domov můj, postýlka s peřiiiinou…bla, bla, bla…“ okolí našeho stanu se začlo smát a on už musel vstát.

M: někdy během rána, když už jsme byly oblečené do hoptropího, jsme si se Zuzkou a Markétou, které nocovaly u mne se stanu, vzájemně prozradily sladké tajemství – že máme všechny žůůůůžovoučká pyžamka! 😀 Majda se zapojila do debaty prohlášením, že ona má pyžamko s ovečkou. „S ovečkou?“ podivil se její manžel Zdeněk, který vypadal být již poměrně při smyslech. „To je přece kráva, ne?“ Majda se nenechala dvakrát pobízet a odhalila poprsí… no, nějaké zvířátko tam bylo, ale jaké – ? „Nezlob se, miláčku, ale v tvém provedení se i ovečka stane krávou,“ pravil Zdenda (možná to necituju úplně doslova, ale takhle to teda rozhodně vyznělo 🙂.

Po vyvenčení a ranní hygieně v kamenných fotbalových šatnách, kde měl kolega problém, zda nelezu na pánské (na dveřích bylo buď hosté nebo domácí M: a nebylo to náhodou napsáno německy? Páč já tomu vůbec nerozuměla a taky jsem celý víkend hledala dámy a pány :-D, jsme razili na snídani za 4 Éčka…hele, byla jako dost hustá…švédské stoly: výborná houstička (kolik kdo chtěl), dva druhy sýrů, několik druhů salámů, máslo, margarin, několik druhů marmelád, pravá německá Nutella!!, zelenina, jogurty – kafíčko, čajíčky a džusíky! Nandali jsme si vrchovatě talíře (to prostě všechno musíme sežrat) a vydali se ke stolům a lavicím….snaha narvat celé naše družstvo k jednomu stolu nás stála 2x rozlití všech kafí…páč dva lidé do stolu kopli, v zásadě ihned, co se utřely rozlité nápoje přišel další kop. :o) takže o srandu fakt nebylo nouze. M: a Němci nestačili zírat. Já pak nestačila zírat při prezenci, na kterou jsem se vypravila s očkováky našich psů. Všichni jsme ve výsledovce měli uvedená pouze křestní jména, a náš break-out time byl 16 sekund  :-D.

Pak jsme se s Mílou přesunuly k místu, kde měla být v půl deváté schůzka družstev….tak jsme si tam tak zevlovaly, a někdy kolem deváté, kdy měl turnaj ofiko začít M: přesněji řečeno, ledva se Majda, která na rozdíl ode mne umí německy, odebrala směrem k záchodům, jsme začli schůzovat…. novinkou pro nás bylo rozdávání žlutých a červených karet. V Německu bohužel řeší napadání psů během turnaje, tak se rozdávají karty, M: a mezi drahami mají opět sítě, které už jednu dobu odbourali. To se nás nemělo týkat.

A teď k samotnému turnaji. Složení našeho družstva jsem psala už na začátku. Nenapsala jsem ale, že jsme s tímto družstvem byli zařazeni do PRVNÍ DIVIZE!!! Ano, vážení přátelé, čtete dobře, s papillonem a trpasličím pudlem M: no a jako cooooo?? Dyk jsou přece úžasný, ne? 😀 Oba jsou nepochybně nejrychlejšími zástupci svého plemene v českém flyballu! 🙂  v 1. divizi…hihihi…no Němčouři čuměli jak puci :D, M: já jsem furt idealista a myslím si, že mnohem víc než na naše prcky čuměli na ty rychlíky na začátku naší úžasné squadry – ono když takový Abbušák vletí na dráhu, to kolikrát čumí i ti, kdo ho znají!… a my teda taky, páč ta divize byla 6ti členná, kdy dva týmy měli 17ctkové vstupní časy, my 18ctkový a zbytek 19ctkové…takže čistě teoreticky, když se něco nepo nebo kdybychom my něco nepo, tak bychom mohli dovézt 3. místo…..ale nepředbíhejme.

Jako taktika byla jasná. Vzhledem k tomu, že se běžel Speed Trial, museli jsme M: no spíš chtěli jsme… v prvních dvou rozbězích zaběhnout nejlepší čas a pak ušetřit psy. Plán byl zaběhnout něco mezi 18,30-18,40s – takže v prvním rozběhu jsme dali 18,43 s (Ozzie-Abbu-Sára-Fleur). Flerďa si tím i splnila svůj Fly18! Následovala diskuse, zda je to splnění nebo ne. M: přeložím – zda je to splnění toho nejlepšího času, co jsme chtěli. Že si Fleur splnila ten FLY18 (za což děkuji celému týmu), o tom naštěstí pochybnosti nebyly ;-). Rozhodli jsme se, že zkusíme ještě jednou tuto sestavu a M: buď dáme lepší čas, M: nebo se aspoň seběháme na odpoledne… nebo obojí…no, lepší jsme nedali, ale dali naprosto stejný. :o) Jako haluz!  Tak, a na zbývající dva rozběhy jdeme šetřit. Takže nastoupíme v šetřící sestavě: Abbu-Ninja-Sára-Tim…..všechno vypadalo, že je úplně v pořádku do té doby, než se Abbušák vracel zpátky s míčkem v tlamě. Z naprosto pro nás nepochopitelných důvodů se ti dva s Ninjou srazili ještě před bránami M: resp. skoro na čáře a OBA uprostřed dráhy (proč neuhnuli, a proč oba běželi prostředkem? Jsou to přece zkušení psi!!!). Byla to strašná rána a psiska zakvičela bolestí – slyšela jsem je snad ještě 10x víc než ostatní, páč jsem s Timem stála na 6ti metrech…okamžitě jsme k nim letěli. Abbušák odešel po třech, Ninja ležela….Zděnda ji hned odnesl mimo parkur, kde se najednou seběhla hromada lidí. Ani nevím, zda byl někdo z Němců veterinář, ale starali se o ni skvěle – rameno, které já viděla jako vypadlé (ale chápejte, já jsem majitel, takže já viděla všechno černě až hystericky!!) M: dokončím větu za hysterického majitele… to rameno prostě vypadlé nebylo. Ninja se nakonec na nohu postavila, ale byla totálně otřesená, šok to byl jako blázen….všichni jsme měli náladu na bodu mrazu. T: U Abboucha jsem si potvrdila, že je fakt nezničitelný, po srážce sice odešel po třech, byl chvíli dost šokovaný, ale během pár minut se dal dohromady a najednou byl ve stavu, jako kdyby se nic nestalo. Zkrátím to, Zděnda připnul Ninjulku na vodítko a šel jí vychodit. Nedalo se nic dělat, Ninja je z kola ven a my musíme nastoupit v sestavě, kterou já fakt nechtěla…tzn. Tim a Ozzie zároveň. Takže jsem letěla do stanu pro Ozzinku a šlo se na to, já stále vyklepaná jak ratlík. Naštěstí se Míla chopila pouštění Tima M: a bylo to docela zábavné – Timeček, který na sebe jinak nenechá sáhnout, byl totiž věrný své paničce přesně do momentu, než na dráhu vyběhl první pes, a pak už ho zajímalo jen to, abych ho co nejdřív pustila a on mohl běžet pro ten míček.. .a tím mi dala dost času na to, abych ho mohla od boxu pak přivolat a odměnit. Jasně, už nám o nic nešlo, s Timem v sestavě jsme rozhodně nemohli udělat lepší čas, než jsme měli…..takže jsme to zvládli – myslím, že nám tam dvakrát padla devatenáctka a jednou dokonce 19,04s!!! M: Prostě nechybělo mnoho, a FLY18 mohl mít i Tim!!! Takhle Timák na konci své kariéry získal díky těm rychlým psům titul Fly19! Díky. Původně jsem měla v plánu (kdyby se to jako někdy povedlo) se radostí rozbrečet, ale díky tomu otřesu, který se stal, jsem se z toho pořádně ani nemohla radovat.  Po skončení běhu jsme všichni uháněli k ležení, kde byl Zděnda s Ninjou. Ninjulka vypadala rozhodně lépe, ale nebyla to ona – jen ležela a koukala nebo spala…..ale zas jako do té doby, než Peťa Chalupníčková vytáhla svoje psiska a frisbee…to se za nimi rozběhla a snažila se ho chytit :o) M: takže žádný pochroumaný pes… prostě borderka :-D.

Ještě se vrátím k těm našim prvním rozběhům. Jak jistě víte, není to tak dlouho, co Míla přišla se super vychytávkou ohledně psaní střídaček – tzv. bílá tabule…..M: upřesnuji – Míle tuhle vychytávku poradil Wilfried, a jak se ukázalo, používá ji už většina německých družstev. Mno, a protože nás bylo opravdu málo, tak jsme požádali Peťu a Zbynďu, aby nám psali časy, a hlavně ty střídačky na tabuli, že….při prvních rozbězích nám to nějak nesouhlasilo….semafor svítil na chybu, na tabuli bylo psáno OK….kde je chyba??? No nic….Zbynďa to psychicky nerozdejchal, do dalšího rozběhu zahodil tabuli, přinesl noťas, připojil se wifinou k rozhodčím a nosil nám ukázat přesně tu stejnou tabulku, co známe z tréniků i závodů, takže my viděli nejen střídačky, ale i časy psů…takže Mílina snaha o vylepšovák byla totálně sabotována 😀 M: já to tak neberu… Zbyněk mi beztak hned po zavedení té tabule oznámil, že do budoucna na ni nalepí čtyři tablety a na každém tom tabletu budou časy a střídačky jednoho psa… jen mě trochu rozhodilo, když jsme v prvním běhu jednoho rozběhu potřebovali vědět střídačky, a místo toho jsme se dozvěděli, že se „ta zatracená baterka notebooku prostě ještě nedobila.“ Ale sotva jsem pohrozila psaním na tabuli, baterka zázračně oživla :-D.

Během pauz se vedli zajímavé diskuse a monology. Jeden pro mě naprosto nepochopitelný byl právě od kolegy, když ostatní krmil tím, že jsem v noci šla ze stanu  a pak jsem si na něj sedla a že ho to vzbudilo. Takže vážení 1. Jak jsem psala už výše, celou noc jsem nevytáhla paty ze stanu 2. Jsem na něm vůbec neseděla, neznám žádný důvod, proč bych tohle měla dělat uprostřed noci, kdy byla kosa! :o) pořád se hájil tím, že slyšel, jak zapínám stan, nemohla jsem mu vysvětlit, že jsem si zapínala spacák, protože jsem před tím spala s rozepnutým spacákem…Z: nene, byla jsi v noci čůrat venku, zřejmě jsi šla k SCH, protože měli ráno ve stanu velké vlhko, pak jsi šla zpět, zapnula jsi stan a sedla si na mě, v noci, před závodem, kdy má každý pořádný a hlavně zodpovědný flyballový závodník spát a sbírat sílu na závody…M: nebo na turnaj.

Přes celý den se také diskutovalo, zda pojedeme domů po turnaji nebo až v neděli po snídani. Já teda osobně věděla, že v sobotu je nesmysl jet, páč jednodenní turnaj rozhodně neskončí ve dvě odpolko a my rozhodně nebudeme plni elánu odřídit těch 550 km domů….nechápu, o čem Kolega s Tomem tolik spekulovali…samozřejmě i dopolední RR/ST byl ve skluzu. Rozhodně jsme v jednu ještě neměli doběháno. Čas jsem moc nesledovala, takže ani nevím, v kolik začlo odpolední DE. M: nějak kolem druhé, jestli si to správně pamatuju. Ze ST jsme byli na třetím místě, což se tak dalo očekávat. Na 17 s jsme ani nevzdechli…ale pro nás si myslím to bylo dost strategické umístění. Šli jsme totiž hned jako první rozběh s nejpomalejším družstvem Phoenix. Rozhodně jsme ale šli v plné sestavě, abychom soupeře nepodcenili,,M: protože prohrát v prvním kole DE se hrubě nevyplácí, jak ukazují naše dosavadní zkušenosti. Šli jsme na dvě výhry M: ač nám ráno na schůzce kapitánů slibovali běhání na tři výhry, a ty byly hned naše. Uf. Jenže pak nás čekalo jedno to sedmnáctkové družstvo Flubber-Dogz, tam bylo vlastně jasné, jak to dopadne, vyklepli nás 0:2….i když kdybychom věděli v té chvíli to, co víme teď, tak bychom taky mohli nasadit naší nejsilnější sestavu a mohli jsme možná i vyhrát….ale co, alespoň si zaběhal zas Timík a Fleur si odpočala na další běhy. ….takže jedna výhra v kapse, ale i jedna prohra…..věděli jsme, že rozhodně neskončíme poslední, ani pátí… Z: jedna výhra ti zaručí, ty popleto, pouze to, že nebudeš poslední, ale pokud bychom nevyhráli dále, skončili bychom pátí. Uf. Tím, že jsme spadli dolů do oprav v pavoukovi, jsme šli další rozběh s Die Rasselbande Rookies – ty jsme taky porazili (bohužel nemáme napsaný poměr). Z: na to, že jsme běželi pouze na dva vítězné běhy, jsem si dovolil luxusní vběhnutí Sárinky do brány za stavu 0:1 pro naše soupeře. Kdyby měla Sára na čumáku např. hovínko, M: což psi běžně mívají, Z: jeli bychom domů s 5.místem. To by mě měli asi kamarádi z družstva rádi… naštěstí jsme vyhráli 2:1  a šli dále) T: hmm, já jsem přesně v tom samém rozběhu, jen o běh dříve, poslala do brány na „vběhl“ Abbušáka :-)), pak následovala další výhra nad Touchdogs Next Generation, a tím už bylo jasné, že jsme na bedně! To bylo neuvěřitelné!! M: Jak tenká je hranice mezi úspěchem a neúspěchem… kdybychom bývali s Touchdogs prohráli a skončili čtvrtí, asi by se nám tenhle článek nepsal tak dobře! Ale tímto byl cíl splněn, a mohl být i překročen! 🙂 Tak honem dál…

Čekal nás ještě souboj opět se sedmnáctkovým družstvem Flubber-Dogz…. mysleli jsme, že nemáme šanci, i když Zděnda tvrdil, že je rozložíme. Mlel pořád něco o tom, že má někdo sundat kalhoty a ukázat zadek nebo tak….M: myslím, že to směřoval především na tebe, Majdo. Ale ty ses bála žluté nebo červené karty (byť ji obvykle udělují jen psům) a nic jsi nesundala… nebylo to třeba, páč i když jsme na ně časově neměli, tak nás psychicky fakt neustáli a my je vyklepli 3:0 – to bylo poprvé, co jsme běželi na tři vítězné. Z: jojo to bylo, dát 3:0 družstvo, které běhá 17ky, fakt dobrý a to jsme měli pořád v záloze plán rozhození soupeře, Majda už si připravovala sundání svých gatěk, co by pro tým neudělala, ale nebylo to potřeba. M: no moc se tomu nedivím, že jsme je rozložili i bez sundaných kalhot… ona to bylo opravdu smršť, co jste na těch střídačkách předvedli! Dokonce nás během DE komentátor překřtil na Hop Trop MIX PRAGUE :-D, až tak jsme byli dobří! 😉.

Pak už následovalo jen finále s družstvem 16 Paws of Power, kteří dopoledne zaběhli nový německý rekord 17,28 s (chacháááá, Prágové maj lepčíííííí :o)))) M: a ještě k tomu českýýýýý 😀 Naštěstí jsme měli strašně moc času, než jsme šli na řadu. Předchozí rozběhy šly hrozně rychle za sebou a naši pesani byli totál vyřízení, kor když se velcí psi nedali vystřídat. Míla se snažila, co mohla, aby nám vymohla nějaké přestávky M: a co chvíli kmitala mezi parkury a našimi stany a vzpomínala na ty vysílačky, které zůstaly u Chalupníčků doma, ale i tak to bylo málo. Do finále jsme nastoupili asi až tak za hodinu a něco od našeho posledního rozběhu. Pesani šli na start, jako kdyby to byl první rozběh dopoledne! Ozinu nám namasíroval Tomík během přestávky, a šlo se na starty….vedli jsme 2:0… Z: nevedl náhodou nejprve soupeř 1:0, my následně otočili na 1:2 a pak jsme prohráli 3:2?? No nevím, jsem jenom hloupý chlapT: máš pravdu Zděndo…bylo to 0:2 a pak to soupeř otočil na 3:2, M: a já jsem si při tom obratu z 0:1 na 2:1 hned dvakrát užila ten úúúžasný pocit, kdy pouštím psa na dráhu a soupeři už svítí chyba… všichni na mě řvou „na jistotu“, já kývám, že samozřejmě VÍM, a protože nejsem Straka, tak tam nechávám opravdu JISTOTU na střídačce, a při Flérinčině doběhu do cíle se raduju na celé kolo, páč si to můžu dovolit… Fleur je nesmírně spolehlivá, míčky jí nepadají, a i když si momentálně myslí, že je těhotná a proto je na sebe opatrnější (a tudíž i pomalejší), stejně to s jejím časem bohatě stačí na vítězství. Němci nechápali….Zděnda zas mlel něco o rozložení družstva a o stahování kalhot….bohužel se 14 pacek (jak jsem je během dne přejmenovala – Z: ty vole, 14 pacek, chápete to? Jak nějaký pejskař může myslet vážně to, že běží proti 14 packám? To jako jeden pejsek běhá po dvou??? Jako nějaký paraolympionik??? A to prosím tato jinak skvělá dáma a velká bloncka chová psy už 15 let a buď neví, že pes má 4 nohy, nebo neumí jako bankovní úřednice vynásobit 4×4 – nevím, co mě znepokojuje více!) srovnali a obrátili na 3:2 – musím ale říct, že bylo perfektní, jak nám ostatní Němčouři fandili. M: tady ale MUSÍM něco napsat 😀 … prostě si myslím, že nám část z nich fandila kvůli Fleur ;-). U Wilfriedů totiž trénuje hned několik pudlů (jeden královák a hafo trpaslíků) a docela se s jejich páníčky kámošíme a vzájemně se podporujeme. Sice jsme nevyhráli, ale zadarmo jsme 14ti packám to vítězství nedali! Máme být na co pyšní. M: skoro bych se i bála to finále vyhrát… jedno jejich favorizované družstvo jsme vyklepli, a kdybychom bývali vyklepli i čerstvé německé rekordmany, nevím, nevím, jestli by to neskončilo lynčem… A ještě dlužím vysvětlení k tomu počtu běhů v DE: napřed se šlo na dva vítězné, ale cca od čtvrtfinále se šlo na tři vítězné… tedy aspoň v horní části pavouka. A pak chvíli i v dolní. Prostě nějaký nový německý systém, bo co :-D.

Finále první divize bylo u konce a už se začlo stmívat, takže ještě, že se chlapci umoudřili a přijali rozhodnutí, že se jede domů až ráno – prý vstávačka v 6:30, sbalení před snídaní a ihned po snídani odjezd…hahaha….Po skončení běhání jsme měli konečně čas se podívat do přistavěného auta, které patřilo k několika fotografům, kteří byli na parkuru a fotili psíky z jednotlivých družstev…. měli s sebou senzační tiskárku od Canon a fotky, které před námi tiskli, byly super (portrétovky australských honáků)…. přišla na nás řada a my se vecpali do auta a těšili se, co nám předvedou…. nekecám, měli asi 30 fotek našich psů, z toho tak 80% totál rozmazaných, a ty použitelné se s fotkami Zděndy, Háčka i Semyše se nedaly absolutně srovnávat… za ty prachy, co za to chtěli, ani náhodou. :o( mrzelo nás to, jak se na nás totálně vyprdli.

Mezitím se vyhlašovala tombola, kterou jsme díky čekání na fotky prošvihli. Už při překládání propozic jsem tomu nemohla uvěřit, jakým způsobem se člověk dostal k lístku M: a já tomu nemůžu uvěřit doteď!. Dostal ho výměnou za igelitový pytlík se psím hovnem! Chápejte, prostě přijdete k místu, kde jsou lístky, ukážete, že máte hovno, hodíte ho do přistavěné popelnice a dostanete od dítek lístek….ale ne každý to tak pochopil, Týna se snažila ten pytlík narvat tomu chlapečkovi, ale ten se bránil, že ho nechce, ať ho dá do popelnice. :DD – zas trošku mezinárodní ostuda, no 😀 T: tak jako když jsem nevěděla, jak to funguje L, já neumím německy, no. Musím říct, že mě samozřejmě trošku zarazilo, když jsem se mu to hovno snažila nacpat a čím víc jsem natahovala ruku k němu, tím víc chlapeček ustupoval a díval se na mě dost divně… Jsem si říkala: „Sakra, proč nechce pytlík zrovna ode mě?“

M: umíte si představit podobnou hovínkovou akci na českém turnaji? Někteří by ta hovínka určitě ještě čtvrtili, aby dostali víc lístků do tomboly, a… ne, to je příliš nechutné téma na to, abych pitvala, čeho všeho bychom se možná u nás dočkali :-O.

Večer jsme vyndali poslední zásoby jídla a udělali si hostinu. Začala být pekelná kosa, tak Míla začala vařit horkou griotku M: někteří konečně pochopili, proč tenhle nápoj už léta tak vychvaluju, a následně pak horkou medovinu. To jsem neodolala, je to skvost!! Obojí!!! Musím říct, že jsme šli všichni poměrně brzo spát…i Kolega…ale ten si pak našel zálibu v mezistanové komunikaci, vypadalo to asi tak…že se Kolega svlíknul do trenek a šel do spacáku, který byl totál studený….. začal ječet, jak když ho vraždí…. okolí se leklo, co se děje….uklidnili jsme je jen, že Kolega je cíťa… když už se uvelebil na společné matraci, začal vykřikovat do ticha: “Tome, spíš?“ ….“Zbynďo, spíš?“…vlastně ani teď nechápu, proč se ptal jen chlapů…:o) pak to nějak umlklo a my postupně usnuli. Musím zdůraznit, že v noci byla příšerná, ale fakt příšerná zima. M: no mně bylo teplo až dost… Fleur totiž začala někdy uprostřed noci zvracet, a když jsem ve tři ráno shledala, že se jí to povedlo hodit nejen na část mého oblečení, ale i do mého fungl nového (a jinak úžasně teplého) spacáku, měla jsem až do rána po spaní L. Dlužno dodat, že jsem asi měla na její nevolnosti lví podíl, protože jsem ji ve snaze o zrychlení poměrně mohutně dopovala pastou Pro-sport… a na takové množství není pudlinda zvyklá. Drsné poučení pro příště… Ještě jsem zapomněla napsat, že naštěstí dostal někdo rozum a řekl, že se bude vstávat tak nějak normálněji…cca v sedm, dojdeme si na snídani a teprve potom zabalíme a pojedeme! Té dobré duši děkuji!

NEDĚLE 23.9.

Ráno vypadalo rozhodně lépe než to sobotní, které bylo plné mlhy….jen prostě pořád kosa….tak nějak jsme všichni vstali, něco málo pobalili a společně po ranní hygieně jsme se vydali na snídani za 4 éčka. Opět jsme si nandali hromady jídla a já s sebou nesla i poslední kousky mé bábovky, kdyby někdo chtěl ke kávičce…. samozřejmě, že jedovaté sliny mlely něco o tom, že buchta je určitě vlhká, páč byla venku a kdesi cosi, pak se konverzace chvilku zvrhla na téma tvarohové buchty Martiny Točekové, která probíhala před 4 rokama na turnaji v Giessenu. Ale to opravdu jen na chvíli, páč jsme si chtěli vychutnat tu snídani. Tuším, že tentokrát nikdo nikomu nic nevylil, neb jsme se raději rozmístili ke dvěma stolům.  Při odchodu z jídelny mě odchytil človíček, co vydával snídaně, aby se zeptal, odkud máme náš senzační 4dírový box…já zas prd věděla a Míla byla v nedohlednu. Slíbila jsem tedy, že to zjistím a dojdu říct… tak během pár minut jsem byla zpátky, ale chlápka jsem neviděla…viděla jsem kohosi podobného, který snídal… tak jsem se za ním vypravila se slovy: „tak už vím, je od aroma z jolly jumpers“ – ten chudák na mě hodil absolutně nechápavý obličej M: bodejď by ne, když v Jolly Jumpers mají JEROENA, a né ňáký Aroma 😀! a přestal i žvejkat a mně bylo jasné, že to není ten člověk, co se ptal…tvl, trapas!! Omluvila jsem se, že jsem se spletla a hledala chlápka dál…našla ho u pojízdné myčky…lidi, to je boží stroj!! Ale opět jsem si nebyla jistá, zda je to fakt on….Němci vypadaj prostě všichni stejně!! Krom teda Amazonek, ty bezpečně poznám :D, ale to už se na mě smál a ptal se, zda to vím…uf…takže jsem mu odpověď zopákla, on moc poděkoval a já šla balit. M: úplně to vidím, jak Němci kontaktují Jolíky s prosbou o čtyřdírový box od Aroma, s tím, že je na něj odkázali Češi! 🙂 Ještě je vlastně nutné říct, že z našeho boxu bylo docela dost lidí paf, a jeden chlápek, co vypadal jak Mr. Proper M: a i Němci mu tak občas říkají, ho pořád vočumoval a pořád do něj rejpal…. M: protože on prej taky vyrábí boxy, a děsně ho štvalo, že to má tak skrytý mechanismus a že se k němu nemůže dostat, aby odhalil, co je tam za nový fígl… před začátkem turnaje i během turnaje…to už nevydržela psychicky Markéta, páč se v něm ryl, těsně před tím, než jsme měli začít běhat, a naprosto suveréně česky na něj spustila: “Ňákej problém???“…Mr. Proper se usmál a voprejsknul…:o)). Bože, ještě abychom Němce poučovali o tom, kde si maj koupit boxy, ne? 😀 M: ale prdlačku, to byla průmyslová špionáž 🙂.

Nemožné se stalo skutečností a my zabalili opět všechny věci do aut  – teda abych to upřesnila, chlapi zabalili všechny věci do aut….tohle na nich oceňuji, dokážou neuvěřitelný věci, vše krásně poskládat, aby se to tam vše vešlo… i když vlastně jeden zkrat měl Kolega při dovírání střešního boxu, kdy mu asistovali SCH, nějak to nešlo zavřít, tak se Zděnda rozhodl rakev přeskládat, ale děsně se rozčiloval, že to zas nejde otevřít…jaksi neotočil klíčkem – na to musela přijít slečna Sulymová a oba pánové byli za idioty :DD. T: No, to bylo více, než vtipné. Chlapci už začali vymýšlet, že tu rakev sundají, otočí o 90°, vyklepou ji (že je tam jako něco zaseknutého) a pak to určitě půjde otevřít… Kdyby to udělali, předtím, než jsme přišli na to, že Zděnda prostě neumí odemykat zámky, tak by to byla ještě větší sranda.

Pak už jsme se jen rozloučili a vyrazili směr Praha.

Cesta byla dlouhá a celkem i bez zvláštních historek, ale jednu je nutné opravdu zmínit. Hlavní postavou je totiž Zbynďa…. sraz byl na nejbližší benzínce….hlavně z důvodu, že jsme museli koupit něco dětem a mé mámě knížku Harryho Potter (taky docela vtipná historka, ale pro čtenáře nejspíš nudná :o)). Zastavili jsme tedy, první my, pak nás dojeli SCH a Zbynďa auto nechal přímo u stojanu M: neboť jako jediný dělal to, co se na benzínkách dělat má – tankoval! A pak šel platit, a možná si šel i něco koupit. Před ním ale stálo auto, takže stál na tom zadním stojanu, M: co je asi hlavně pro náklaďáky apod., a prostě odešel…Peťa i Míla se přesunuly k našemu hloučku a auto stál osamoceno… za něj se zařadil autobus a čekal… a Zbynďa stále nikde…. po chvíli vylezl autobusák a čekal venku… a my se bavili, páč Zbynďa stále nikde..:DD… autobusák zkřížené ruce a poklepával si nohou… Zbynďa s naprostým klídkem přichází k autu… řidič trapák nic nedělá…. jen nejspíš nasraně zírá (to jen domýšlím, tak daleko jsem neviděla), navíc jsme se náramně bavili… ale historka nekončí… Zbynďa startuje auto a přejíždí k nám…. nejspíš nasraný řidič popojíždí ke stojanu autobusem a otevírá dveře… z nich se okamžitě vyřítí asi 50 důchodů a derou se k záchodům…. on jim ten syčák Zbynďa málem způsobil protržení močáku nebo kaďáku!!! :DD a my jen řvali smíchy. 😀 Pak nasledovalo ještě pár společných zastávek, a v Čechách už jsem se roztrhli a každý dojel sám domů.

Takže takto vypadal náš víkendový výlet. Musím říct, že škoda té ošklivé srážky psů M: ze které ale naštěstí nakonec oba účastníci vyšli bez úhony, jinak by to byl opravdu dokonalý výlet! Takhle byl jen „senzační“! Hrozně moc jsme se nasmáli, hrozně moc jsme drželi při sobě, a tím pádem i urvali stříbro!! Myslím, že na nás může být naše trenérka Míla opravdu pyšná! M: a ona je, strašně moc J! A je ráda, že si s vámi mohla zaběhat, užít si naprosto super víkend a vynahradit si to proflákané jaro (nahlíženo ze závodního hlediska)… a všem vám děkuje už tady, aby předběhla Korinty 😀.

Celá posádko 7. Hungen-Bembel Trophy, moc děkuji, bylo to s vámi super!!!!!! Z: bylo to fakt super a i já všem ještě jednou děkuji, jinak Péťa Chalupníčková má od nynějška 2 přezdívky: „žofrééé“ jako ten kulhající hrdina z Angeliky, s tím přišel Tomáš, a také „supr buchta“, jo a Majda se nepochlubila s historkou o vykřičených očičkách, tak na to se jí opravdu zeptejte :o)))))