Budějckej X-treme 2023

Minulý víkend jsme měli na programu turnaj Budějckej X-treme, kterým tradičně končí česká flyballová sezóna. Rozhodli jsme se postavit tři družstva, aby si zaběhali i psíci, pro které v průběhu roku nezbylo v rychlejších družstvech místo, s tím, že si jednoho psa zkusíme půjčit, abychom měli všude plný počet. Nakonec jsme si nuceně půjčili dva… pár dnů před turnajem musela totiž maliňačka Uta, základní kámen družstva Hop Trop Hurricane, na nečekanou operaci s nádorem. Byla to pro nás všechny docela rána, ale naštěstí to vypadá, že Utička bude v pořádku a ještě nás nějakými těmi oslintanými míčky a neutichajícím štěkotem potěší 😃.

Za tmy, deště a zimy, ale na 1.miste v 5.divizi – Hop Trop Hurricane!

Byli to Hop Trop Sprinters, na které vyšel Černý Petr v podobě převážně neseběhaných sestav se dvěma půjčenými psy. Ale největším problémem se nakonec ukázalo to, že oba ti půjčení psi byli na toto družstvo příliš rychlí a jejich psovodky moc šikovné a zkušené 😃, takže tam střídačky a starty sázely na jedničku. Kelpiák Estík s Verčou Otýpkovou i borderka Dori s Peťou Křejbskou totiž běhali časy, se kterými by se neztratili ani o několik divizí výše, takže sestavy bylo nutno různě kombinovat, aby se družstvo neprovinilo proti pravidlu čistého času. I proto to nakonec dopadlo tak, že Sprinteři obsadili konečné 5. místo v 8. divizi. Ale svou kůži rozhodně nedali zadarmo a nejeden seběhanější soupeř s nimi měl co dělat, aby je porazil. A hlavně, parádně si zazávodili ☺.

Hop Trop Hurricane (se třemi desetiletými, dvěma osmiletými a jedním dvouletým psem) byli pořadatelem turnaje nasazeni na čelo 5. divize, takže se podle nich určoval mezní i čistý čas divize – a to byl trošku problém, protože jejich psíci byli po měsíční závodní pauze tak natěšení, že se hned v prvním rozběhu „brejkli“ čistým časem. I v tomto případě tedy nezbylo než trochu zamíchat s původně naplánovanými sestavami. Nejlepší sobotní čas 17,76 s na nějaký velký úspěch zrovna nevypadal, ale celá (osmičlenná) divize byla dost vyrovnaná, takže šance rozhodně byla. A Huri ji využili naprosto dokonale – v neděli předvedli spanilou jízdu, kdy prošli bez porážky až do finále, a tam po v dramatickém souboji porazili maďarské HelloDogs New Generation v poměru 3:1. Dlužno dodat, že se tak stalo za vydatného fandění ostatních českých družstev, což byl opravdu krásný moment. Dlouho jsme takovou atmosféru nezažili a byla to prostě nádhera! ☺ Děkujeme!!!

Hop Trop Prague šli do turnaje s tím, že by bylo pěkné ještě trošku zlepšit (již tak několikrát zlepšený) letošní nej čas a že by bylo fajn ukázat, že šestnáctkové časy už umí běhat celkem stabilně a není to jen občasná „trefa“ (když už je jejich letošní výkony vynesly v poháru do té nejlepší divize). A dařilo se jim to hned od prvního sobotního rozběhu, když v tom druhém vylepšili dokonce i dosavadní hoptropí rekord až na 16,24 s. Navíc se jejich čisté časy konečně dostaly poměrně výrazně pod 16 s!

Pragove… Ono to půjde! 

V nadupané 2. divizi (osmičlenné) to sice ani jeden den nestačilo na víc než na 8. místo, ale psíci fungovali skvěle a konečně zúročili tu celoroční dřinu. Družstvo jde viditelně správným směrem, jen psovodi budou muset k té „patnáctce“ ještě trošku psychicky dozrát 😉, a samozřejmě to bude chtít i trochu toho pověstného štěstíčka.

Pořadatelům turnaje patří dík, že turnaj v nelehkých podmínkách zvládli a že umožnili (nejen českým družstvům) užít si závěr sezóny opravdu naplno.