Tsunami couple cup and oldies 2024

Ačkoliv počasí nebylo úplně ideální, vyrazili jsme dnes na turnaj Tsunami Couple Cup and Oldies. Hlavním důvodem účasti bylo samozřejmě otestování našich nováčků před nadcházející závodní sezónou.

Trojice borderek Gyom-Dixie-Easy si vedla skvěle – v první části turnaje zabehla druhý nejrychlejší čas z devíti zúčastněných týmů a v druhé části se tak dostala do rychlejší z obou zacatecnickych divizí. S jednou prohrou se probojovala až do finále, kde po vyrovnaném souboji podlehla rychlejšímu soupeři a obsadila tak 2.misto 🥈. Hvězdou této trojice byl Gyom, který odbehal všechny běhy, téměř nechyboval a zaběhl i časy těsně pod 4 sekundy, což nebylo na kluzkem a mokrém povrchu nic jednoduchého.

Naše druhá zacatecnicka trojice vyrazila ve složení Fly (PRT)-Mila (kříženec) – Lilo (borderka). V první části si nevedla špatně a zaznamenala několik čistých běhů, které ji pro druhou část zařadily do pomalejší zacatecnicke divize. Přes jednu prohru a jeden opravdu vypeceny rozběh, kdy to vypadalo, že bez chyby nedobehne ani jeden z týmů, se nakonec i tyto tři psí holky probily do finále, kde podlehly rychlejšímu soupeři a obsadily tak 2.misto. Hvězdou tohoto týmu byla krizenka Mila – udělala naprosté minimum chyb, běhala s chutí až nebývalou a hlavně, běhala výhradně po naší dráze a nešla vítat soupeře 😍, čehož jsme se před turnajem obávali nejvíce.

Dva týmy jsme měli i v závodě veteránů – na poslední chvíli složené duo Wyn (borderka) – Dixi (kříženec) obsadilo celkově 5.misto.

Druhá dvojice ve složení Fler (borderka) – Cayenne (border staffy) téměř nechybovala, získala 16 z 20 možných bodů a v celém závodě zvítězila! 💪🥇

Turnaj jsme si moc užili, pořadatelům za něj děkujeme, a už si masírujeme svaly… Čeká nás velký mezinárodní turnaj Eager’s Cup, který jako tradičně pořádáme v květnu v Žamberku.