Eager´s Cup 2023

Uplynulý víkend jsme si pořádně mákli – v Žamberku jsme pořádali již 17. ročník mezinárodního turnaje Eager´s Cup. A nejen, že jsme ho pořádali, ale také jsme na něm závodili, a to (po dlouhé době) se třemi družstvy. Naše řady totiž doplnily Bára a Petra z Dajavery a Jirka z Alea, a k tomu jsme přidali naše nováčky.

Nejprve k té organizaci. Letos na jaře je to 20 let od vzniku družstva Hop Trop PRAGUE, prvního českého družstva, které pak v červnu vyjelo na Mistrovství Evropy ve flyballu. Tam se nakazilo flyballovou infekcí, kterou následně začalo šířit v české pejskařské komunitě 😉. Zpočátku to šlo trochu ztuha, nebyla tu pravidla, vybavení, elektronika, znalosti, prostě nic. Ale od roku 2008 (kdy HT uspořádali v ČR Mistrovství Evropy) se situace změnila, flyballu propadla spousta lidí a stal se z něj stabilní sport.

U těchto začátků byly i tři stále ještě aktivní členky Hoptropů, a to Ivana Vlasáková, Petra Chalupníčková a Míla Vrbová. No a právě první jmenovaná paní dosáhla během letošního turnaje tak významného životního jubilea, že si za to vysloužila gratulaci nejen od Hoptropáků, ale i od Flyball Clubu ČR. Při oficiálním zahájení turnaje se tedy připíjelo hned na dvě významná výročí 🙂.

Jinak pro nás víkend obnášel hromadu práce v nepříliš příznivém počasí – půl dne déšť, pak vítr a zima, takže jsme si opravdu sáhli na dno. Na druhou stranu jsme ale byli rádi, že jsme spolu a zase jedeme na tom úžasném flyballovém kolotoči 🙂.

No a jak se dařilo našim družstvům? Naprosto nad očekávání! Ještě týden před turnajem to vypadalo, že nejsme dostatečně seběhaní a sázet na čtyři nováčky je trochu risk. Ale většina z nich obstála na 1*, a byla to ve všech družstvech pořádná jízda!

Hop Trop PANTHERS, kterým jsme před turnajem věřili asi nejméně, ve složení DV-Dixi-Dori-Wyn-Bridget-Sheena, se po sobotním 5.místě ve Speed Trialu probojovali v neděli v Double Elimination bez jediné prohry až do finále, kde po lítém boji (a opakovaném finále) nakonec zvítězili!!! Jejich nejlepší čas byl 19,05 s.

Velezkušení Hop Trop HURRICANE ve složení Fler-Uta-Cayenne-Choose-Lucka (jako jediný nováček) se v 5. divizi umístili po oba dva dny na krásném 2. místě, když předváděli velmi vyrovnané běhy. Jejich nejlepší čas byl v běhu, kde se „brejklo CTčkem“ s časem 17,55 s.

Reinkarnovaní Hop Trop PRAGUE se třemi nováčky v sestavě (složení Melie-Fay-Jezi-Axelle-Carmela-Roník) skončili v sobotním ST sice až sedmí, ale v neděli mákli a dotáhli to až na krásné 4. místo ve 3. divizi. Čisté časy byly výrazně šestnáctkové, ten nejlepší „špinavý“ čas byl 17,48 s, takže rezervy tam rozhodně jsou 🙂. A ten pohled, když dvě mladé snižovačky (Carmela a Axelle) sváděly vyrovnaný souboj s borderkoliemi na druhé dráze, ten opravdu stál za to 😃.

Začátek sezóny jako z říše snů, tak doufejme, že to dál nebude pod heslem „první vyhrání z kapsy vyhání“ 🙂.