Crazy Cup 2022

Máme za sebou další pohárový turnaj, který se pro nás nesl tak trochu v duchu „první vyhrání z kapsy vyhání“. V Mlázovicích na fotbalovém hřišti vedle koupaliště, lokalitě zřejmě dosud flyballem nedotčené, se konal turnaj Crazy Cup a my jsme se ho zúčastnili s oběma našimi družstvy.

HT Hurricane měli za úkol zaběhnout si nějaké pěkné časy do kvalifikace na MČR, což se jim povedlo hned v prvním rozběhu, když v sestavě Puffy-Melie-Fay-Cayenne zaběhli na 25 cm překážkách svůj nejrychlejší letošní venkovní čas 17,20 s. Začátek super, ale pak nám nějak přestaly jít střídačky, a k tomu se Melie rozhodla, že se na modré dráze zásadně běhá od boxu mimo překážky 🙁. Přesto nám ten jeden ranní čas stačil po sobotě na 1. místo ve 3. divizi.

HT Panthers zabodovali hned svým prvním během, když v sestavě Jezi-Abby-DV-Bižu zaběhli své letošní maximum – 18,01 s!!! To byla pecka, kterou jsme opravdu nečekali, a stačila po sobotě na krásné 2. místo ve 4. divizi. Nepříjemností bylo, že se nám opět porouchala Jackie, kterou jsme už prostě nedokázali přesvědčit, že mechanismus boxu je potřeba spustit a ne pouze ukrást z díry v boxu míček 😃.

Zjištění, že 1. místo v ST znamená pro Hurikány, že budou v podstatě celou neděli běhat na modré dráze, nás trochu rozladilo. Proč to nevyšlo opačně? Proč nebyli Huri druzí a Panteři třeba první? Melie svůj názor na běhání mimo překážky v neděli bohužel nezměnila, a jelikož byli tentokrát Huri jen v pěti psech, zůstala v podstatě jen jedna možná sestava. Pejsci sice bojovali statečně, ale nějaké ty chybičky, zejména na střídačkách, se vloudily, a tak to tentokrát stačilo jen na celkové 4. místo.

Ani Panteři neměli nakonec se sestavami moc na výběr, z „použitelných“ psů zůstala po prvním nedělním rozběhu jen čtyřka Jezi-Dixi-DV-Bižu, a ani té se nedařilo tak, jak bylo potřeba, i když předvedla i řadu velmi pěkných momentů. Bylo z toho konečné 5. místo.

Shrnutí: zatímco ve velké části republiky od pátku lilo jako z konve, my jsme se po úvodním zmoknutí pořádně opekli, připekli, vykoupali, pobavili… co ještě? 🙂 Fajn turnaj na hezkém a zajímavém místě, kam se určitě budeme chtít zase vrátit.

Teď je ale nejvyšší čas začít se soustředit na Mistrovství Evropy.