Z letošního turnaje začátečníků a veteránů jsme se (k našemu překvapení) vrátili se dvěma stříbrnými medailemi ![]()
a jednou bramborou
. Tu přivezli Hop Trop DeMentos, tedy naši veteráni kteří běhali ve složení Fler- Gemma-Bridget (borderka-borderka- trpasličí pudl). Citelně jim chyběla nemocná borderka Fay – rychlostně tím pádem na soupeře neměli, ale byl to pro ně výborný trénink.

Stříbro z 2.divize elévů přivezla dvojice Charlie-Mila, dva kříženci z útulku běhající pod názvem Hop Trop BUM. Mila už sice v minulosti závodila, ale cca před rokem se vlastní chybou srazila s jiným psem a postupně se natolik psychicky rozložila, že nebyla schopna běhat v družstvu
. Tady předvedla bezchybné výkony a dala nám naději, že by to v družstvu zase mohla zvládnout. Charlie k nám přišel během zimy s tím, že se mu nechce běžet k boxu bez paničky. Mákli jsme na tom, rezervy jsou pořád velké, ale Charlie ukázal, že když chce, tak závodit umí
.
No a pak naše „hvězdy“
– borderka Teena a kříženka Tiril, vystupující pod uměleckým jménem Hop Trop Tý Tý. Teena závodila na tomto turnaji už vloni, ale do družstva během roku nepronikla, protože se nedokázala dostatečně soustředit na to, kam běží, proč tam běží a co tam má dělat
. Pro malou Tirilku to byla naopak absolutní závodní premiéra.
Při pohledu na nabušenou startovní listinu plnou top nohatých sportmixů to na nějaký velký úspěch nevypadalo, spíš to bylo pod heslem „šanci na umístění můžeme mít jen ve 2. divizi“. Jenomže holky hned v prvním ranním běhu zaběhli čas 8,88 s a 1.divize je tím pádem neminula. A děly se v ní věci!!! Zatímco Tý Tý běhaly téměř bezchybně, jejich mega rychlí soupeři chybovali o 106. A tak se hoptropí holky nakonec dostaly až do finále, kde ve vyrovnaném souboji podlehly dvěma šikovným borderkám z DumbleDogs. Zaběhaly si opravdu pořádně a byla to pro ně skvělá zkušenost, která jim určitě pomůže v následujících týdnech, kdy naskočí do HT družstev. A právě proto na tento specifický turnaj tak rádi jezdíme
.
Moc děkujeme RUPákům, že do toho zase šli a turnaj uspořádali!
Užili jsme si ho na maximum, i díky parádnímu počasí, které se jim podařilo zajistit.

