Frenky’s Cup 2024

Na turnaj Frenky’s Cup jsme trochu drze vyrazili se třemi družstvy. Drze proto, že Hop Trop Panthers, které jsme pro tento turnaj interně prejmenovali na Hop Trop JU (Jedlickuv ústav 😁), jsme poskladali ze dvou nováčků (krizenka Mila a parsonka Fly), šílené borderky Dori, autisticke borderky Gemmy a psychopudlicky Brigetky 😂. To vše doplňoval jedenactilety veterán, borderkoliak DeeVee. S ohledem na toto složení i na rozdeleni do divizí, kde se všechna tři naše družstva dostala do divizí se soupeři o sekundu až dvě rychlejsimi (!!!), jsme před turnajem v žádný velký úspěch nedoufali, ale psíci nás překvapili! Panteri to po oba dny dotáhli až na 4.misto ve 3.divizi, a boj o 3.misto (již bez kulhajiciho DVcka) prohráli jen velice těsně 😥.

Ještě lépe si vedli Hurikani – se třemi borderkami (Fler, Wyn, Dixie), kříženci Dixikem a Cayenne a PRTkou Carmelou se po 5.miste v sobotním Speed Trialu v neděli vytáhli ve 2.divizi až k bronzové medaili a zlepšení letošního nej času až na 17,50 s!!! Na to, že hned tři psi z této sestavy jsou starší 10 let, je to opravdu super výkon! ❤️

Hop Trop Hurricane

No a zlatý hřeb – Hop Trop Prague, kteří se tentokrát překvapivě ocitli v 1.divizi, kde figurovala hned dvě ze tří nejrychlejších českých družstev 🤔. Po sobotním Speed Trialu to na žádný pragovsky zázrak nevypadalo – nej čas 16,41 s byl jeden z mála povedených v té záplavě chyb při stridackach. Zato v neděli se Pragove vzepjali k velmi pohledným a rychlým behum, a s nejlepším časem 16,36 s to dotáhli až na neuvěřitelné 3.misto!!! 😲 Pět borderek (Fay, Ron, Gyom, Melie Lucka) a malá krizenka Axelle predvedli výkony na hranici svých možností, když si Ronik dokonce zlepšil svůj něj čas na úžasných 3,66 s! Mladý Gyom, který odbehal teprve svůj druhý dospelacky turnaj, se prezentoval řadou časů na úrovni 3,8 s, a rozhodně se má ještě kam zlepšovat 💪. Obrovskou oporou družstva pak byla hnědá Lucka, která hned v prvním rozběhu vyvratila názor své panicky, že na trávě jí to zdaleka nebude běhat tak skvěle, jako v hale.

Hop Trop Prague

Turnaj s pouhými 19 zúčastněnými družstvy pro nás tedy dopadl opravdu nad očekávání dobře a parádně jsme si zazavodili 😍.