Budějckej xtreme 2022

Závodní flyballová sezóna 2022 je definitivně za námi, zakončili jsme ji (jako už tradičně) v Českých Budějovicích na turnaji Budějckej X-treme. Obě naše družstva, tedy Hop Trop HURRICANE i Hop Trop PANTHERS, odjížděla v kompletních sestavách, pouze Olda absentoval. Ale protože nám půjčil svou skvělou borderku Jezinku, která je základním pilířem Panterů, zas až tak moc jsme se na něj nezlobili 😉.

Hurikáni byli tentokrát bohužel zařazeni na samý chvost 3.divize, kde jejich pět soupeřů již stabilně běhá „šestnáctkové“ časy. Šance na slušné umístění tedy byly mizivé, zato to byla pořádná motivace k tomu, zaběhnout si taky konečně šestnáctku! Ano, jednu už Huri na svém kontě mají, a to z ME 2018, ale ta byla dosažena na nižších překážkách, než jaké jim podle českých pravidel náleží. Takže prostě výzva… a povedlo se! V sobotním ST tam skočilo krásných 16,96 s, a kdyby bývaly klaply všechny střídačky, mohlo být ještě líp 😊. No nic, no… aspoň se máme stále kam zlepšovat 😉😁. V neděli pak už bylo jasně vidět, že Huri nemají ty „šestnáctky“ ještě zažité, a tak se s turnajem rozloučili již po druhém kole. Za zmínku ale rozhodně stojí nový osobák naší hnědé Melie, když v sobotu zaběhla hned dvakrát 3,79 s (!)

Huri 3.divize ST 6. místo, DE 6. místo

Panteři šli do turnaje s cílem zaběhnout co nejvíc „pěkných“ časů, které by byly zapocitatelne do pohárových výsledků, což v jejich podání znamená cca 18,30-18,50 s. Hned v prvním rozběhu se jim ale zranila borderka Fler, a v dalším rozběhu začala opět „stávkovat“ kříženka Jackie (né, nebudu na ten box šlapat, prostě si z něj míček jen ukradnu!). Nejlepší čas 18,56 s stačil po ST jen na 6. místo ☹. Zato v neděli se děly věci!!! Už v prvním rozběhu byli Panteří (proti rychlejšímu soupeři) blízko, blizoučko výhře… tady to ještě nevyšlo, ale v dalším rozběhu už ano, když byl jejich soupeř příliš rychlý pro tuto divizi a v podstatě se vyautoval sám. Podobně to šlo i v dalších rozbězích – Panteří běhali jen ve čtyřech psech na hranici svých aktuálních možností, vesměs čisté běhy s několika velmi hezkými časy (18,2 s!). No a soupeři chybovali, a tak z toho nakonec byla pro Pantery nečekaná „bedna“! Opravdu velká radost v takové konkurenci! 😍

Panteří 5. divize ST 6. místo, DE 3. místo

Turnaj jsme si moc užili, sezónu jsme zakončili, jak se patří, a to nejen na parkuru, ale i mimo něj 🙂. Teď přišel čas vrhnout se naplno do přípravy našich nováčků a také do vylepšování otoček zkušených psů. Stále máme na čem pracovat 🙂!